עולים חדשים שהגיעו לארץ בשנה האחרונה יקבלו מענק קורונה מיוחד - 0404
עולים חדשים שהגיעו לארץ בשנה האחרונה יקבלו מענק קורונה מיוחד ישראלקס (לע"מ)

עולים חדשים שהגיעו לארץ בשנה האחרונה יקבלו מענק קורונה מיוחד

שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה אישרה היום (רביעי) מענק קורונה ייחודי על סך 500 שקלים לאלפי משפחות של עולים חדשים שעלו לארץ בשנה האחרונה, ושאינן היו זכאיות לטיפול הביטוח הלאומי. 

שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה: "לצערי העולים החדשים נמנים עם האוכלוסיות הראשונות להיפגע מנזקייה הכלכליים של הקורונה. הנתונים מצביעים על אחוזי אבטלה גבוהים יותר בקרב עולים חדשים, בהשוואה לכלל האוכלוסיה, וזה מצטרף לקשיים ולחסמים שהעולים מתמודדים עימם במדינה.
ללא ספק, כל סיוע עבורם הוא חשוב, ואני מתכוונת להמשיך ולפעול למען רווחת העולים החדשים בכל תחומי החיים, גם בהגנה על בריאותם וגם בשיפור מצבם הכלכלי".

כמו כן, פנתה שרת העליה והקליטה תמנו שטה לשר לבטחון פנים אמיר אוחנה ולשר המשפטים אבי ניסנקורן בבקשה לבצע תיקונים והתאמות דחופות לחוק מניעת כניסת מבקרים ועורכי דין למקומות מעצר ובתי סוהר – הוראות שעה בחירום בתקופות הקורונה. על פי טיוטת החוק, תתאפשר היוועצות אסירים ועצורים עם עורכי דין באמצעים טכנולוגים, במקרים בהם יהיה צורך למנוע הידבקות וחשיפה לקורונה במתקני המאסר.

לטענת שרת העלייה והקליטה תמנו שטה, לא ניתן מענה בטיוטת החוק לעולים החדשים שאינם דוברים את השפה העברית, ויש לאפשר שההיוועצות תתבצע תוך תרגום מלא בשפתם בכדי לשמור על הזכויות הבסיסיות של העולים. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]