עוד צעד בדרך לתחבורה ירוקה בירושלים: אוטובוס מפרקי חשמלי - 0404
עוד צעד בדרך לתחבורה ירוקה בירושלים: אוטובוס מפרקי חשמלי

עוד צעד בדרך לתחבורה ירוקה בירושלים: אוטובוס מפרקי חשמלי

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, השיקה היום (רביעי) את האוטובוס המפרקי החשמלי הראשון בישראל. האוטובוס המפרקי החדיש יחל בקרוב בנסיעות ניסיון בירושלים, ויופעל על ידי חברת אגד, המחזיקה כיום את צי האוטובוסים החשמליים הגדול בישראל. האוטובוס יפעל בקו 68 המחבר בין קמפוס גבעת רם לקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית.
 
בטקס השקת המפרקית החשמלית הראשונה, שהתקיים היום בחניון אגד החדש שבצומת יגאל ידין-גולדה בירושלים, השתתפו ראש עיריית ירושלים משה ליאון, מנכ"ל אגד אבי פרידמן, מנכ"ל אגד תעבורה גדעון מזרחי, חברי הנהלת אגד ונציגים של משרד התחבורה ואנשי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית.
 
השרה רגב: "האוטובוס המפרקי החשמלי, אותו אנו חונכים היום לראשונה בישראל, מצטרף לרכבת החשמלית מירושלים שתגיע עד לתחנות תל אביב השלום וסבידור מרכז, ובקרוב אף צפונה מזה. האוטובוס החשמלי, המספק לנו נסיעה נעימה, שקטה ונטולת זיהום אוויר, מציע שדרוג ניכר בחוויית הנסיעה ויסייע לציבור לראות בתחבורה הציבורית אלטרנטיבה מועדפת לשימוש ברכב הפרטי המזהם ויוצר גודש ופקקי תנועה.

שינוי התנהגותי שיגרום לישראלים לרצות להשאיר את רכבם הפרטי בבית ולהתנייד באוטובוס, רכבת, מונית, באבל, תיק תק, ועוד אמצעים חדשניים שנחשוף בקרוב. 
 
זהו העתיד של ישראל, חד וחלק. אנחנו יכולים לסלול עוד כבישים, גשרים, מחלפים, אבל בלי שנצליח להדביק פערים של עשרות שנים, מול מדינות העולם המתקדמות נמצא את עצמנו עומדים בפקקי הענק, לידם הפקקים של היום ייראו לנו כאוטוסטרדות".
 
השרה רגב התייחסה גם לדרישות להחזרת התחבורה הציבורית לפעילות מלאה, כולל הרכבות. השרה ציינה כי משרד התחבורה ורכבת ישראל היו ערוכים להפעלת הרכבת מחדש כבר בתחילת השבוע, אך הגידול בנתוני התחלואה חייב עצירה זמנית של כל ההקלות במשק, לרבות פתיחת הרכבת. היא הבטיחה כי עד סוף השבוע תתבצע הערכת מצב, בתקווה כי ניתן יהיה לחזור לפעילות סדירה כבר בימים הקרובים. השרה רגב קראה לציבור להמשיך ולהקפיד על התנהגות זהירה וציות להנחיות משרד הבריאות, כדי לא לגרום לעיכובים נוספים בחזרה לשגרה.

ששון תירם

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]