ח"כ קרעי יזם דיון בוועדת החוץ והבטחון על השתלטות הבנייה הערבית בשטחי סי - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ קרעי יזם דיון בוועדת החוץ והבטחון על השתלטות הבנייה הערבית בשטחי סי

ביוזמת חה"כ ד"ר שלמה קרעי ממפלגת הליכוד, יחד עם חברי הכנסת משה ארבל ומתן כהנא, נקבע דיון מהיר בוועדת החוץ והבטחון על השתלטות הבנייה הערבית ביהודה ושומרון; בדגש על שטחי סי. הדיון יתקיים ביום שלישי הקרוב, בשעה 13:00.

בדברי ההסבר כתב חה"כ קרעי: "בזמן שממשלת ישראל נערכת לתכנית להחלת הריבונות הישראלית על מרחבי הישובים היהודיים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, שבעז"ה אמורה להתקדם ביולי הקרוב, הרשות מאיצה את השתלטותה על שטחים פתוחים רבים בשטחי סי.

פעילותה של הרשות נועדה לקבוע עובדות בשטח, להשתלט על השטחים הפתוחים ביו"ש, ולצמצם את מרחב התמרון העתידי של מדינת ישראל. על מדינת ישראל לקדם באופן מיידי תגובה נחרצת לצעדים חצופים אלו.

שטחי סי שישארו, לאחר החלת הריבונות, מחוץ לשטח הריבוני, חייבים להישאר באופן מלא בשליטה ישראלית ועם פוטנציאל ריבונות עתידי, ויש לוודא שממשלת ישראל נוקטת בכל הצעדים הנדרשים על מנת לוודא שלא מתבצע בהם סיפוח זוחל או אף מואץ, של הרשות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]