היסטוריה בענף הסלולר: מיזוג סלקום וגולן טלקום אושר ע"י רשות התחרות - 0404
היסטוריה בענף הסלולר: מיזוג סלקום וגולן טלקום אושר ע ניר ודל, ויקיפדיה

היסטוריה בענף הסלולר: מיזוג סלקום וגולן טלקום אושר ע"י רשות התחרות

רשות התחרות אישרה היום (רביעי) רשמית את המיזוג בין חברת סלקום לחברת גולן טלקום, זאת על אף שבשנת 2016 התנגדה לבקשת רכישה דומה מחשש לפגיעה בתחרות. 

לפני יומיים, אגף התקציבים במשרד האוצר הודיע למשרד התקשורת ולרשות התחרות כי הוא אינו מתנגד למיזוג, וכי אינו צופה פגיעה בתחרות. בחוות הדעת של האגף נכתב: "לאחר ניתוח של ההשלכות הצפויות הנובעות ממיזוג בין חברות סלקום וגולן, לא מצאנו כי המיזוג – לרבות השפעותיו על רמת התחרות, רמת המחירים והיקף ההשקעות בשוק – מייצר חשש לפגיעה המצדיקה התנגדות לבקשה שהובאה בפני גורמי הממשלה.

זאת בשל ריבוי ומגוון שחקנים בשוק הסלולר, לצד העובדה שמרבית השחקנים מתחרים זה בזה בענפים נוספים שבהם מעמדם התחרותי שונה. על כן, אנו לא סבורים כי קיימת סיבה מהותית להתנגד למיזוג בין סלקום וגולן. מיזוג בין גולן לסלקום ישבור את ה'שוויוניות' המסוימת הקיימת בין חברות הסלולר הוותיקות, ולראשונה זה שנים רבות, ייצור חברה בעלת נתח שוק גדול ממתחרותיה".

במסגרת המיזוג תרכוש סלקום את גולן טלקום בסכום של יותר מ-700 מיליון שקלים, בעסקה שנסגרה לפני כארבעה חודשים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]