המסעות לפולין | ח"כ שטרית: "יש למשרד החינוך שבועיים לתכנן החזר כספי להורים" - 0404
המסעות לפולין | ח דוברות הכנסת

המסעות לפולין | ח"כ שטרית: "יש למשרד החינוך שבועיים לתכנן החזר כספי להורים"

עמוס שקדי, חשב משרד החינוך, הודיע הבוקר (רביעי) בוועדת החינוך כי בהמשך להנחיית השר יואב גלנט, להחזיר להורים ולתלמידים את הכסף ששילמו עבור המסעות לפולין שבוטלו, התקיימה פגישה עם שמונה מתוך תשע חברות הנסיעות שנבחרו על ידי משרד החינוך במכרז.

לדברי שקדי, הנתונים שחברות הנסיעות התבקשו לספק למשרדו הכוללים את שמות התלמידים וסכום הכסף ששילמו עבור המסע, היו אמורים להגיע עד סוף השבוע, אך החברות מתעכבות באיסופם בגלל מחסור בכח אדם. במענה לשאלתה של ח"כ קטי שטרית בנוגע להליך הטכני של ההחזר הכספי להורים אמר שקדי כי במשרד החינוך סברו שקל יותר לאסוף נתונים דרך החברות ולא דרך בתי הספר.

עוד אמר שקדי כי כשיהיו לו את כל הנתונים, יצטרך לקבל את אישור משרד האוצר. בחלק מהמקרים הכסף יועבר ישירות ובחלק מהמקרים דרך חברות הנסיעות: "השאלה המשפטית שעדיין לא בוררה עד הסוף היא כמה דמי ביטול צריכים להישאר בידי החברות. ככל שדמי הביטול תקפים, עמדת שר החינוך היא שהמשרד ישלם את הפיצוי ולא ההורים".

ח"כ קטי שטרית, מ"מ יו"ר הוועדה, הודיעה כי מצפה ממשרד החינוך להשלים את כל איסוף הנתונים בתוך שבועיים ולעדכן לגבי האופן הטכני בו יוחזרו הכספים להורים.

במסמך שנכתב על ידי מחלקת המחקר והמידע של הכנסת לבקשתה של ח"כ שטרית, צוין כי ב-25 בפברואר יצאה הודעה מטעם משרד החינוך על ביטול כלל משלחות הנוער לפולין בסבב החורף עד לחופשת הפסח תש"ף. על פי נתונים בסה"כ בוטלה יציאתן לפולין של 98 משלחות בהן היו צפויים להשתתף 9,187 תלמידים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]