בתום דיון בראשות ראש המל"ל הוחלט: פקחים עירוניים יסייעו לאכוף עטיית מסיכות - 0404
בתום דיון בראשות ראש המל עמוס בן גרשום, לע"מ

בתום דיון בראשות ראש המל"ל הוחלט: פקחים עירוניים יסייעו לאכוף עטיית מסיכות

בהמשך להנחיית ראש הממשלה נתניהו, כינס הערב (שלישי) ראש המל"ל בן שבת דיון בנושא הידוק האכיפה לנוכח התפשטות נגיף קורונה, בו השתתפו שר הפנים דרעי, שר הבריאות אדלשטיין, ראש המל"ל, ראש אגף אג"מ במשטרת ישראל, יו"ר מרכז השלטון המקומי ביבס,  מנכ"לי משרדי הבריאות והפנים, המשנים ליועמ"ש וגורמים נוספים.

הדיון כונס בדחיפות במטרה לגבש צעדים מעשיים מיידיים להידוק האכיפה על הנחיות הבריאות הנוגעות להתמודדות עם מגפת הקורונה.
בדיון כי נקבע על רקע המגמות המדאיגות בהתפשטות נגיף הקורונה נדרשת הגברה מיידית של האכיפה באמצעות הכוחות הקיימים (משטרה, פקחי רשויות מקומיות, פקחי רשות האוכלוסין וההגירה שהוסבו לכך באופן זמני – כל אחד בהתאם לסמכויותיו), בארבעת התחומים הבאים:א. עטיית מסיכות.ב. התקהלויות המנוגדות להנחיות.ג. קיום כללי "התו הסגול" בבתי עסק ובמרכזי קניות.ד. אכיפת בידודם של חולים ואנשים שהיו עימם במגע.

בין היתר, הוחלט כי בנוסף לכוחות הקיימים, יסייעו גם פקחי הרשויות המקומיות באכיפה, בדגש על עטיית מסכות. לשם כך ישלים מרכז השלטון המקומי תכנית הכשרה מיידית וייערך להכשרת הפקחים בהתאם לה עד יום שני הקרוב. בנוסף הוחלט כי משרד המשפטים ישלים הליכי חקיקה שיסמיכו את הפקחים בנושא זה. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]