הליכוד לבג"צ: ביטול ראש הממשלה החליפי יגרור את ישראל לבחירות - 0404
הליכוד לבג עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

הליכוד לבג"צ: ביטול ראש הממשלה החליפי יגרור את ישראל לבחירות

הליכוד הגיש היום את תגובתו לבג״צ בעקבות עתירות השמאל המבקשות לבטל את ההסכם הקואליציוני שהביא להקמת ממשלת אחדות, ולגרור את ישראל למערכת בחירות בעיצומו של משבר הקורונה.

בתגובה נכתב כי הליכוד וכחול לבן רואים חשיבות ביישום ההסכם הקואליציוני שהושג לאחר שלוש מערכות בחירות וגישר על פערים גדולים בין הצדדים. ההסכם הקואליציוני מורכב מאיזונים רבים כפי שהם מופיעים בהסכם הקואליציוני ועל כן הליכוד וכחול לבן רואים חשיבות באישור כלל סעיפי החקיקה וההסכם.

בתגובה הודגש כי הצדדים רואים חשיבות מיוחדת בהשארה על כנו של ההסדר בנושא ראש הממשלה החליפי. הליכוד וכחול לבן ביקשו מבג״צ להכריע בענין במהירות האפשרית.

הליכוד הבהיר בהרחבה כי לבית המשפט העליון אין כל סמכות להתערב בחוקי יסוד שהתקבלו בכנסת. סמכות זו מסורה לעם באמצעות נבחריו בלבד.

״היענות לעתירות דנן תביא קרוב לוודאי גם לפירוקן של ההסכמות, ההכרעות והפשרות הללו, ותאלץ את המערכת הפוליטית ללכת לבחירות נוספות״, הובהר בתגובה.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]