תגובות זועמות בימין לפסילת חוק ההסדרה - 0404
תגובות זועמות בימין לפסילת חוק ההסדרה עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

תגובות זועמות בימין לפסילת חוק ההסדרה

לאחר החלטת בית המשפט העליון לבטל את חוק ההסדרה, מפלגת הליכוד הודיע כי תפעל לחוקק את החוק מחדש: "מצער שבג״צ התערב ופסל חוק חשוב להתיישבות ולעתידה. נפעל כדי לחוקק את החוק מחדש".

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "בג"ץ איבד את זה. הוא הופך את עצמו לרשות המחוקקת, לרשות המבצעת ולרשות השופטת בו זמנית. חייבים לשים לכך סוף. הדרך לכך היא באמצעות פסקת ההתגברות. אם בג"ץ לא מכיר במגבלותיו על הכנסת לשרטט את המגבלות".

שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי תקלה את החלטת בג"ץ: "בג"ץ הכריז היום מלחמה כנגד זכותם של יהודים להתיישב בארץ ישראל. החלת הריבונות והרחבת הבנייה הם התשובה הטובה ביותר לפסיקת בג"ץ.

בית המשפט הכיר בזכותו של פלסטני שמעולם לא הוכיח בעלות על הקרקע על פני אזרחי מדינת ישראל, יוצאי צבא ומשלמי מיסים, שהתיישבו בקרקע בתום לב ובשליחות של ממשלות ישראל לדורתיהם ועתה נחשבים לעבריינים.

ההחלטה של שופטי העליון היא הוכחה חותכת לחובתנו להחיל ריבונות על יהודה ושומרון.

כשרת ההתיישבות אפעל לביטול האפליה, כך שדין עופרה יהיה כדין תל אביב. מחר אכנס דיון חירום בעקבות הפסיקה על מנת לוודא שאלפי בתים לא יעמדו בפני סכנה. משרד ההתיישבות הוקם כדי לתת מענה לאתגרי ההתיישבות ואני מחויובת למציאת פתרונות ולהרחבת הבנייה".

ח"כ מיקי זוהר: "בג״צ ממשיך בהתערבות הגסה שלו ומבטל את חוק ההסדרה. הפגיעה היא כמובן במפעל ההתיישבות אך גם ברשות המחוקקת.
‏אין מנוס מפסקת התגברות שתאזן את המצב ההזוי הזה בו הרשות השופטת מבטלת חוקים שנחקקו ע״י הרשות המחוקקת במחי יד".

ח״כ ניר ברקת: "מצער שבג"ץ מפר שוב את הפרדת הרשויות ומחליט בניגוד לעמדת הציבור ונבחריו, לפסול את חוק ההסדרה שהתקבל בכנסת.
חוק ההסדרה הכרחי להמשך הבנייה בארץ ישראל, נותן מענה ראוי ומפצה את בעלי הקרקעות.
חייבים להחזיר את האיזון הנכון בין הרשויות".

ח"כ שלמה קרעי: "ארוך מידיי מתחיל לקרוא… אבל, נראה ששופטי בג"ץ מאוד קשובים ללו"ז במגרש הפוליטי ואיכשהו תמיד מטים את המשפט לטובת השמאל ההזוי.

קבוצה ללא קהל, הקובעת כללים משל עצמה במשחק, כשהשופט הוא אחד משחקניה. במחי יד מבטלים מדיניות ממשלתית וחוקי כנסת. זו לא דמוקרטיה. זו בגצוקרטיה. פשוט בושה".

ח״כ מאי גולן: "אנחנו לא תפאורה של שופטי בג״צ, אלא נבחרי ציבור שנשלחו לכנסת כדי לחוקק, להשפיע וליישם סדר יום פוליטי, מדיני, ביטחוני וכלכלי. נמשיך לעשות זאת על אפה וחמתה של החונטה המשפטית המנותקת וככל שיפסלו יותר, כך נחוקק מחדש ונקבע עובדות בשטח. זה הזמן להחיל ריבונות".

ח"כ מיכל שיר: "פסילת חוק ההסדרה הוא דריסת רגל בוטה של מערכת המשפט בתחום המדיניות, בעיתוי לא מקרי סמוך להחלת הריבונות. חובה עלינו, נבחרי הציבור, לממש את ההבטחה שנתנו לציבור ולהחיל ריבונות על כל היישובים היהודיים ביהודה ושומרון".

ח"כ גדעון סער: "פסיקת בג״צ רק מחדדת ומחזקת את הצורך בהחלת החוק הישראלי על שטחי ההתישבות היהודית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. זה ישנה את המשטר החוקי בשטח באופן שיאפשר מתן מענים לצרכי ההתישבות המונה כיום כבר כחצי מליון אזרחי ישראל. ממילא זה ייתר פסיקות נעדרות הגיון כמו זו של הערב".

ח"כ קטי שטרית: "צר לי מאוד שביהמ"ש העליון מבטל פעם נוספת את עקרון הפרדת הרשויות ומייתר את עבודת הכנסת. חוק ההסדרה נתן פתרון הולם לבעלי הקרקע וחיזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, אך השופטים בחרו להחליף את שיקול דעת המחוקק בשיקול דעתם. לטובת האיזונים בין הרשויות, הגיע הזמן שבג"ץ ישים גם לעצמו בלמים".

עו"ד בן גביר, מראשי עוצמה יהודית: "ממשלות ישראל לדורתיהן(גם זו הקודמת) אשמות בהחלטת בג"ץ בעניין חוק ההסדרה. במקום לערוך רפורמה בעולם המשפט ולהכניס 15 שופטים עם אג'נדה יהודית ציונית החליטו חברי הממשלות לשחק בנדמה לי ולחשוב שהם משנים את המגמה של בגץ. עם ישראל מחכה לממשלה אמיצה שתשנה את שיטת מינוי השופטים ורק אם תיפסק מגמת חבר מביא חבר, נזכה לבית משפט מאוזן ומגוון שמבין שהוא בית משפט במדינה יהודית וציונית ותפקידו לשפוט לטובת עמו וארצו ולא ליתן פסקי דין שפוגעים באזרחיו".

האגף המשפטי של תנועת "אם תרצו" בתגובה להחלטת בג"ץ על חוק ההסדרה: "הגיע הזמן לקחת חזרה את מפתחות השלטון מידיהם של שופטי בג"ץ. שופטים שתיזמנו את פרסום פסק הדין להרכבת ממשלה עם שר משפטים המגן על הדיקטטורה שלהם במקום לדאוג לרווחת הציבור מוכיחים שהם פוליטיקאים בגלימות. מדובר בהחלטה מסוכנת שמרוקנת את הדמקורטיה הישראלית מכל נכסיה. הגיע הזמן לחוקק את חוק יסוד הפרדת הרשויות ולהחזיר את האיזון בין מערכות השלטון. שופטי בג"ץ הם פוליטיקאים לכל דבר ועניין ופסיקותיהן מנותקות מן המציאות".

תנועת רגבים: "אנו מברכים את בג"ץ שהואיל היום לקרוע מפניו את מסכת הצביעות. רק בשבוע שעבר עודדו שופטי בג"ץ את המדינה, להסדיר התיישבות ערבית בלתי חוקית נרחבת בהר חברון ובנגב, תוך נקיטת צעדים הכוללים אישור למפרע של אלפי בתים, והפקעת אדמות פרטיות בבעלות יהודית. השופטים אף הדגישו באותן עתירות, כי "בג"ץ לא מנהל את המדינה.

היום, קבע בג"ץ, כי הוא כופר בסמכותה המובנת מאליה של הרשות המחוקקת, לקבוע ולייצר פתרונות חוקיים, הגונים ומוסריים לבעיות משפטיות נקודתיות סביב מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון. לפחות היום הודה בג"ץ באופן מעשי, כי הוא בית דין גבוה לצדק יחסי".

ח"כ בצלאל סמוטריץ: "אבדה הבושה. הגוף הפוליטי החזק ביותר במדינה חיכה לממשלה רופסת שלא תוכל להגיש את פסקת ההתגברות והמשיך את הקו השמאלני הקיצוני שהנחיל אהרון ברק. שלוש שנים של המתנה עם פסק הדין עד שנתניהו הגיש להם על מגש של כסף את העיתוי המתאים לפסול את החוק ללא חשש.

במשך שנים בית הדין הקרוי גבוה לצדק רומס כל זכות של המתיישבים, מעקם ומעוות את חוקי הכנסת כדי להתאימם לאג'נדה פרוגרסיבית ופוסט ציונית שמעדיפה תמיד את זכויות אזרחי האוייב על זכויות אזרחי המדינה. כשהסוגיה נוגעת למסתננים ולערבים, יש סעד מירושלים עד אריתראה. אבל המתנחלים יכולים להידרס והחוק הסופר צודק הזה נפסל כי הוא מהווה סעד לצד הלא נכון.

אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה טיפס על עץ גבוה בהתנגדות שלו לחוק הזה, והתייצב בבג"ץ נגד הממשלה והכנסת, היה ברור שבמסגרת יחסי התן-וקח שלו עם בג"ץ אין סיכוי שבג"ץ יפסוק בניגוד לעמדתו ויגרום לו ליפול מהעץ ולשבור את הידיים והרגליים.

אדוני ראש הממשלה, החבל שנמתח היום סביב צוואר ההתיישבות הוא אותו החבל שייכרך על צווארך. אל תצפה למשפט צדק. שופטיך לא יפגעו ביוקרתו של מנדנבליט בדיוק כפי שלא עשו זאת בחוק הזה. אתה זה שמאפשר את זה כבר שנים רבות ואין לך להלין אלא על עצמך.

ולחבריי החרדים והליכודניקים, בע"ה נביא לכנסת באופן מידי את פסקת ההתגברות. אם לא תקדמו את החוק כעת בתגובה לפסילה השערורייתית של החוק הסופר צודק הזה, תחסכו מעם ישראל את התלונות וההתבכיינות שלכם כנגד בית המשפט. המחאות בבית המשפט וההצהרות הבומבסטיות פשוט לא אמינות. אם לא באתם לשנות, אל תתלוננו. אנחנו נמשיך מכאן.

ומילה אחרונה לשופטי בג"צ. דעו לכם, שסופה של כל דיקטטורה ליפול. במוקדם או במאוחר העם יתקומם, הכנסת תחוקק, השליטה תחזור לעם, והציבור הישראלי ישתחרר מלפיתת החנק האלימה שאתם משליטים כאן בשנים האחרונות. ככל שתהיו אלימים ושקופים יותר בעיוותי הדין, הבומרנג שיווצר בתגובה לפועלכם יהיה מהיר יותר והחלטי יותר. אני מצר מאד על ההתנהלות חסרת האחריות של בודדי בודדים ששדדו את הדמוקרטיה הישראלית".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]