בחני הכשירות לקצין הלוחם: חטיבת הצנחנים במקום הראשון, פתן (101) - הגדוד המצטיין - 0404
בחני הכשירות לקצין הלוחם: חטיבת הצנחנים במקום הראשון, פתן (101) – הגדוד המצטיין דובר צה"ל

בחני הכשירות לקצין הלוחם: חטיבת הצנחנים במקום הראשון, פתן (101) – הגדוד המצטיין

טקס סיום עונת בחני הכשירות לקצין הלוחם נערך היום (שלישי), בראשות מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק ובהשתתפות קצין חי״ר וצנחנים ראשי, תת-אלוף דן גולדפוס וראש מחלקת כושר קרבי, אלוף-משנה במיל',אבי דהן.

בוחן הכשירות לקצין הלוחם מביא לידי ביטוי דרישות פיזיולוגיות ומקצועיות הנגזרות ללחימה במתארים השונים, כל זאת לבנית כושר לחימה כחלק מיסודותיו של הקצין הלוחם וכהמשך שיפור הקצה המבצעי. בנוסף, מהווה הבוחן תו תקן מקצועי גבוה לכשירות, לביצוע תפקיד קצין לוחם בצה״ל.
בחני הכשירות בוחנים את הקצינים בתנועה קרבית עם משקלים, ניווט קרקע בשטח מאתגר, מעבר מכשולים קרביים וכן בירי במאמץ. בנוסף, משרת הבוחן את תפיסת האימונים לבניית הלוחם של זרוע היבשה ומערך הכושר הקרבי, הן בהיבט הפיזיולוגי והן בהיבט החוסן המנטלי.

ראש מחלקת הכושר הקרבי, אלוף-משנה במיל', אבי דהן: "יש לציין לחיוב את השיפור הרב באיכות הביצוע שחל השנה בתחום הכושר הקרבי בקרב החילות והמערכים השונים בצה״ל ובדגש על חטיבת הצנחנים על הישגיה המרשימים. נמשיך להשקיע מאמצים רבים כדי לשמור על כשירות הלוחמים למלחמה בזרועות השונות".

רשימת המנצחים בתחרות הקבוצתית בעונת בחני הכשירות לקצין הלוחם:

חטיבות החי״ר:
במקום הראשון – חטיבת הצנחנים
במקום השני – חטיבת הנח"ל
במקום השלישי – חטיבת "גולני"

יחידות מיוחדות:
במקום הראשון – יחידת "דובדבן"
במקום השני – יחידת "מגלן"
במקום השלישי – בית הספר לקומנדו

גדודי סיור:
במקום הראשון – גדס"ר צנחנים
במקום השני – גדס"ר הנח"ל
במקום השלישי – גדס"ר "גולני"

בסיסי אימונים חטיבתיים:
במקום הראשון – בא"ח צנחנים
במקום השני – בא"ח "גבעתי"
במקום השלישי – בא"ח הנח"ל

המערך המתנייע:
במקום הראשון – בא"ח העורף
במקום השני – עוצבת "קלע דוד"
במקום השלישי – עוצבת "בני-אור"

גדודי מערך הגנת הגבולות:
במקום הראשון- גדוד "ניצן"
במקום השני- גדוד "עיט"
במקום השלישי- גדוד "נשר"

רשימת המנצחים בתחרות האישית בעונת בחני הכשירות לקצין הלוחם:
מסגרת א': מפקד בית הספר להגנה אווירית, אלוף-משנה גלעד בירן.
מסגרת ב': מפקד חטיבת "כפיר", אלוף-משנה ערן אוליאל.
קצינות לוחמות: קצינה בבא"ח העורף, סגן-משנה אודליה באייר.

גדוד מצטיין: גדוד "פתן" בחטיבת הצנחנים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com