החוק הנורבגי אושר לקריאה שנייה ושלישית, יובא לאישור המליאה בשבוע הבא - 0404
החוק הנורבגי אושר לקריאה שנייה ושלישית, יובא לאישור המליאה בשבוע הבא עדינה ולמן, דוברות הכנסת

החוק הנורבגי אושר לקריאה שנייה ושלישית, יובא לאישור המליאה בשבוע הבא

וועדת החוקה החוק והמשפט, בראשות חבר הכנסת יעקב אשר, אישרה היום (שלישי) את הצעת החוק הנורבגי לקריאה שנייה ושלישית. ההצעה עברה ברוב של שמונה קולות בעד וחמישה קולות נגד.
 
בשבוע הבא, הצעת החוק תובא לאישור המליאה, וכדי לאשר את ההצעה יהיה צורך ברוב של 61 ח"כים. מטרת החוק הינה לאפשר לשרים בממשלה להתפטר ולהכניס חברים נוספים ממפלגותיהם לכנסת. במסגרתו, צפויים להיכנס לכהונה 12 חברי כנסת חדשים; בהם חמישה מכחול לבן, שניים מהליכוד ושלושה מש"ס ומיהדות התורה.
 
יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר: "אפשר להתווכח על הדרך אבל במהותו החוק טוב. הכנסת תקבל כוח נוסף חדש ותוסס ותהיה חזקה כפי שהיא צריכה להיות. יש לנו דברים חשובים בקנה כמו חוק סמכויות הקורונה שנצטרך לעבוד עליהם בשום שכל. אנחנו לא הולכים להעביר חוקים דרמטיים בהינף יד.
 
הדיונים בוועדה יהיו ממצים, עמוקים ולא פופוליסטים, ייקח כמה זמן שייקח ונסדיר את החקיקה. נמצא את האיזונים. לא תהיה דחייה של תקנות שהן פיקוח נפש אבל לא נהיה מחלקה שמביאים לה ניירות מי בעד ומי נגד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]