משרד החינוך לבתי הספר: "להימנע ממבחני הקבצות במתמטיקה" - 0404
משרד החינוך לבתי הספר: טל קפלן

משרד החינוך לבתי הספר: "להימנע ממבחני הקבצות במתמטיקה"

משרד החינוך המליץ הבוקר (שלישי) לבתי הספר ברחבי הארץ להימנע מקיום מבחני הקבצות במתמטיקה, שמחלקים את תלמידי כיתות ט' לקבוצות למידה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד.

עוד ממליץ המשרד: בחודשיים הראשונים של שנת הלימודים תשפ"א, ללמד את תלמידי כיתה י' בחומרים משותפים, עבור שתי רמות הלימוד, ובכך לאפשר לכמה שיותר תלמידים להשלים פערים ולאפשר להם למצות את הפוטנציאל שלהם.

משבר הקורונה וסגירת בתי הספר יצרו אתגר עבור תלמידי כיתות ט', בעברם לתיכון ושיבוצם ברמות 3, 4, 5 יחידות לימוד במתמטיקה. המעבר ללמידה מרחוק, בתקופת הקורונה, עורר קושי לביצוע הערכה מדויקת של רמת התלמידים, וכדי להיטיב עם כל התלמידים ולאפשר להם למצות את היכולות שלהם, המליץ משרד החינוך להמתין עם החלוקה ולאפשר לתלמידים לצמצם פערים בשנת הלימודים הבאה.

בתחילת שנת הלימודים יעמיד משרד החינוך עבור בתי הספר, בשיתוף קרן טראמפ, את התכנית "לומדים קרוב רחוק", תכנית שמעניקה כלים רבים שיאפשרו למורים לשלב בין הוראה מרחוק להוראה בכיתות‌, באמצעות שיעורים מצולמים ומערכות למידה ממוחשבות.

בחודשיים אלה יוכלו התלמידים לצמצם פערים, לחזק מיומנויות, להכיר את התיכונים ואת צוותי ההוראה, ולהשתלב במסלול מוגבר במתמטיקה. כעבור חודשיים, או בתום המחצית הראשונה ללימודים, ניתן יהיה לחלק את התלמידים לקבוצות למידה; זאת עפ"י המלצת משרד החינוך.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]