ראש מועצת שומרון: "טראמפ ידיד ישראל. דווקא ידידים צריכים להבין אותנו" - 0404
ראש מועצת שומרון: מועצה אזורית שומרון

ראש מועצת שומרון: "טראמפ ידיד ישראל. דווקא ידידים צריכים להבין אותנו"

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, התייחס הבוקר (שלישי) לסוגיית היחסים בין ארה"ב לישראל, בנושא הריבונות.

בראשית דבריו התייחס דגן לדבריו של ראש מועצת יש"ע, דוד אלחייני, שאמר כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אינו ידיד אמת של ישראל: "דוד אלחייני הוא חבר ואדם יקר שטובת ארץ ישראל וההתיישבות לנגד עיניו וגם אם יש לי מחלוקת עם דבריו, אני בטוח שהוא אמר את דבריו מנהמת ליבו ומחשש אמיתי בסופו של דבר המטרה המרכזית היא להביא יחד עם ראש הממשלה את הריבונות בצורה מלאה ביהודה ושומרון ובקעת הירדן ובוודאי למנוע את הסכנה הקיומית של הקמת מדינת טרור והפיכת ישובים לישובים מבודדים.

טראמפ הוא ידיד אמת וחבר נדיר למדינת ישראל בבית הלבן, ודווקא משום כך הנשיא טראמפ צריך להבין כידיד את האינטרסים של מדינת ישראל כן לריבונות ובוודאי לא להפקרת עשרות אלפי מתיישבים במה שמכונה יישובים מבודדים והקמת מדינת טרור בלב ישראל.

אני זוכר שכשהייתי יושב בפגישות בירושלים עם גורמים הכי בכירים והיו אומרים: "אצל אובמה אי אפשר להתעמת כי הוא הכי גרוע", עכשיו אומרים: "אי אפשר להתעמת עם טראמפ כי הוא ידיד והכי מסוכן לנו" ואני אומר: שטראמפ הוא ידיד גדול של ישראל ודווקא מידיד מצופה להבין את הצרכים. אני שותף לאמירה של חלקים הולכים וגדלים בציבור שממשלת ישראל חייבת להחיל את הריבונות אבל יכולה להגיד לידיד שלנו מעבר לים שאנחנו לא נסכים על כל דבר. נתניהו צריך אחת ולתמיד להחליט האם זו ממשלה לאומית בהובלת הליכוד או ממשלה של עמיר פרץ. הממשלה הזו היא ממשלת ימין. ממשלת ימין לא עושה וויתורים על ארץ ישראל".

עוד ציין דגן: "אנחנו ברגע היסטורי ונתניהו צריך ברגע היסטורי לעשות צעדים היסטורים. לא פשרות וקומבינות בסגנון מפא"י, הציבור בישראל לא יתפשר על ריבונות שעשו לה דיאטה. אני כופר בספין, מנסים לרמות בו את הציבור כאילו אנחנו צריכים את ההסכמה של האמריקאים לכל דבר".

בהמשך התייחס דגן לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמר: "ראש הממשלה שלנו הוא נתניהו. הוא לא טראמפ בכל הכבוד. כשמנחם בגין החיל את הריבונות רייגן אמר לו אני אבטל את ההסכם הבטחוני אסטרטגי בין ארהב לישראל, בתגובה בגין ביטל בעצמו את ההסכם. והחיל את הריבונות. ואז אמר לרייגן את המשפט המפורסם: "אנחנו לא רפובליקת בננות, אנחנו לא מדינת ווסאלים" וההסכם חזר תוך מספר חודשים.

אנחנו תמכנו בנתניהו ואני קורא לראש הממשלה תחיל ריבונות העם מצפה לכך ותדחה מכל וכל רעיונות מסוכנים של הקמת מדינת טרור מעל הרי השומרון מעל נתב"ג ומעל תל אביב דחה בכל תוקף הפקרת עשרות אלפי אזרחים, פי 3 משהיו בגוש קטיף אנחנו נעמוד על כך בתוקף. אני מאמין לראש הממשלה שיעשה את זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]