גנץ הורה לקדם את ההליכים למינוי ראש רשות החירום לאומית - 0404
גנץ הורה לקדם את ההליכים למינוי ראש רשות החירום לאומית עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גנץ הורה לקדם את ההליכים למינוי ראש רשות החירום לאומית

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, הנחה היום (שני) את מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (במיל') אמיר אשל, להתחיל בהליך מינוי ראש רשות החירום הלאומית (רח"ל). זאת לאחר כ-7 חודשים שבהם התפקיד לא אויש באופן קבוע, אלא באמצעות ממלאי מקום.

לאחר קבלת אישור נציבות שירות המדינה, תוקם ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד הביטחון, ובהשתתפות נציג נציבות שירות המדינה ונציג ציבור. שר הביטחון הנחה להשלים את תהליך המינוי בהקדם האפשרי, לאור החשיבות הרבה שהוא רואה בתפקיד ראש רח"ל ובפרט בעת הזו כחלק מהיערכות לאפשרות של התפרצות גל שני של מגפת הקורונה, המצריך היערכות ברמה הלאומית.

רשות החירום הלאומית שבמשרד הביטחון הינה גוף המטה של שר הביטחון, המסייעת בידו לממש את אחריות העל אשר הטילה עליו ממשלת ישראל לטיפול בעורף בכלל מצבי החירום.

רשות החירום הלאומית אחראית על היערכות העורף לחירום בשיתוף פעולה עם פיקוד העורף. בכלל זה, כרשות לאומית, אחראית על התוויית המדיניות בתחום העורף והחירום, קידום רגולציית חירום, הנחיית משרדי הממשלה וניהול המשק לשעת חירום ברמה הלאומית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]