משרד הקליטה אישר מענק של 500 שקלים למשפחות של עולים חדשים שאינן זכאיות לטיפול הביטוח הלאומי - 0404
משרד הקליטה אישר מענק של 500 שקלים למשפחות של עולים חדשים שאינן זכאיות לטיפול הביטוח הלאומי ישראלקס (לע"מ)

משרד הקליטה אישר מענק של 500 שקלים למשפחות של עולים חדשים שאינן זכאיות לטיפול הביטוח הלאומי

אושר מענק קורונה ייחודי על סך 500 שקלים לאלפי משפחות של עולים חדשים שעלו לארץ בשנה האחרונה ושאינן זכאיות לטיפול הביטוח הלאומי – כך אישרה היום (שלישי) שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה.

תמנו שטה פעלה בשבועות האחרונים מאז כניסתה לתפקיד, לתיקון המצב בו הופלו עולים חדשים שעלו בשנה האחרונה ונפגעו כלכלית מהקורונה ולא היו זכאים למענקים המיוחדים שניתנו לאזרחים על ידי הביטוח הלאומי בהחלטת הממשלה.

השרה פעלה בכדי לתקן את המצב והיום משפחות העולים קיבלו את הבשורה. בכך, גם העולים החדשים יזכו למענק סיוע כספי כפי שקיבלו המשפחות הותיקות בישראל.

תמנו שטה: ״לצערי העולים החדשים נמנים עם האוכלוסיות הראשונות להיפגע מנזקייה הכלכליים של הקורונה. הנתונים מצביעים על אחוזי אבטלה גבוהים יותר בקרב עולים חדשים, בהשוואה לכלל האוכלוסיה וזה מצטרף לקשיים ולחסמים שהעולים מתמודדים עימם במדינה. ללא ספק, כל סיוע עבורם הוא חשוב, ואני מתכוונת להמשיך ולפעול למען רווחת העולים החדשים בכל תחומי החיים, גם בהגנה על בריאותם וגם בשיפור מצבם הכלכלי״.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]