חברות התחבורה הציבורית מאיימות לשבש את פעילות האוטובוסים - 0404
חברות התחבורה הציבורית מאיימות לשבש את פעילות האוטובוסים ארנון בוסאני

חברות התחבורה הציבורית מאיימות לשבש את פעילות האוטובוסים

על רקע הירידה הדרסטית במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית בשל התפשטות נגיף הקורונה, בפורום חברות התחבורה הציבורית טוענים כי "לא ניתן מענה שיאפשר למפעילי התח"צ כיסוי עלויות ההפעלה והמשך תפעול התח"צ בישראל" ופנו במכתב מאיים לשרת התחבורה, מירי רגב.

במכתב שנשלח לשרת התחבורה איימו בפורום חברות התחבורה הציבורית כי שיבושים בתחבורה הציבורית יביאו לשיתוק המשק באופן מיידי ושתנועתם של מיליוני אזרחים בישראל ועובדים אשר רק לאחרונה חזרו לעבודתם תוגבל, ותימנע כמו גם תופרע הגעתם של עשרות אלפי חיילים לבסיסי צה"ל.

לדבריהם, "בעוד 10 ימים בלבד, יגמר פרק הזמן בו תוכלנה החברות להמשיך ולהחזיק את ראשן מעל המים ולהפעיל את התח"צ במתכונת שגרתית. מתום התקופה, החברות תאלצנה לעבור ל"מוד הפעלה הישרדותי" הכולל צמצום פעילות משמעותי".

בפורום חברות התחבורה הציבורית הזהירו כי "קריסת ענף התחבורה הציבורית תגרום לעשרות אלפי מפרנסים, בהם נהגי החברות, סדרנים ועובדי תפעול לאבד את מקום עבודתם ולהוביל את משפחותיהם להתרסקות כלכלית.

לדברי הפורום, "באסטרטגיית היציאה שגיבשה, התעלמה ממשלת ישראל באופן בוטה מענף התחבורה הציבורית תוך שהיא לא מציגה מתווה הולם לפערים הכלכליים הדרמטיים שנוצרו עקב המשבר

והותירה את החברות ללא יכולת קיום כלכלית".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]