דרישה לפתוח בחקירה נגד אנשי הווקף הירדני שספדו בהערצה למזכ"ל ארגון הטרור - 0404
דרישה לפתוח בחקירה נגד אנשי הווקף הירדני שספדו בהערצה למזכ חדשות 0404

דרישה לפתוח בחקירה נגד אנשי הווקף הירדני שספדו בהערצה למזכ"ל ארגון הטרור

תנועת "סטודנטים למען הר הבית" שיגרה היום (שני) מכתב לשר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, למפכ"ל המשטרה ולמפקד מחוז ירושלים בקריאה לפתיחה בחקירה והעמדה לדין של אנשי הווקף הירדנים אשר קיימו ביום ראשון האחרון הספד ברשת הקשר שלהם לרמדאן שלח, טרוריסט ששמו הופיע ברשימת המבוקשים ביותר של הFBI האמריקאי, היה חבר בתנועת "האחים המוסלמים" וממייסדי הג'יהאד האיסלאמי, אשר בזמן כהונתו כראש הארגון, ביצעו מחבליו אין ספור פיגועים נגד ישראלים, כולל פיגועי התאבדות.

הארגון אותו ייסד והוביל מוכר כארגון טרור על ידי ארצות הברית, האיחוד האירופי,בריטניה, יפן, קנדה, אוסטרליה וישראל.

ההספד נערך ברשת הקשר בבוקר יום ראשון, בצורה גלויה ומתועדת ושם נאמר כי ""בשם שומרי מסגד אלאקצא, אנו מבכים את לכתו של המנוח הגדול של האומה ושל פלסטין, רמדאן שלח".

במכתב ששלחו "סטודנטים למען הר הבית" נכתב כי "חל על תומכיו של הארגון חוק המאבק בטרור התשע"ו-2016 שקובע כי "העושה מעשה שלהזדהות עם ארגון טרור, לרבות בדרך של פרסום דברי שבח, תמיכה או אהדה… דינו-מאסר שלוש שנים". כמו כן, "המפרסם דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו, ועל פי תוכנו של הפרסום והנסיבות שבהן פורסם יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה טרור", דינו מאסר חמש שנים".

כן דרשו למצות את הדין עם הווקף ולנתק עמו כל קשר הנהוג כיום דבר שבשגרה: "לאור האמור בחוק, עליכם להורות על איתור ומיצוי הדין עם אנשי הוואקף הירדני אשר הספידו את מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי בהר הבית. כמו כן,משטרת ישראל לא יכולה לשתף פעולה עם גופים תומכי טרור ולכן, אנו מפצירים בכם לבטל כל סוג של שיתוף פעולה ומתן סמכויות לאנשי הווקף בהר הבית".

מתנועת "סטודנטים למען הר הבית" נמסר כי "לא יתכן שבהר הבית ישרוץ גוף שמספיד ומהלל רבי-מחבלים וראשי ארגוני טרור, ובאותו זמן גופים ישראלים מקיימים עם אותו הגוף קשרים ותיאום בשגרה. הגיע הזמן להפסיק את איבוד הצפון, לעשות ריסטרט למערכת ולהתחיל להשליט ריבונות לא רק ביהודה ושומרון, אלא קודם כל בהר הבית. ואת כל זה צריך לעשות כשאנשי הווקף המסיתים מסולקים ראשונים משטח ההר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]