גמליאל ושטייניץ לחברת החשמל: להרחיב את השבתת היחידות הפחמיות המזהמות - 0404
גמליאל ושטייניץ לחברת החשמל: להרחיב את השבתת היחידות הפחמיות המזהמות רפי קוץ, לע"מ

גמליאל ושטייניץ לחברת החשמל: להרחיב את השבתת היחידות הפחמיות המזהמות

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, ושר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, סיכמו היום (שני) על מהלך משותף להפחתה נוספת בשימוש בפחם בתחנת הכוח באורות רבין בחדרה. זאת, ע"י השבתת היחידות הפחמיות המזהמות ביותר במשך עונות המעבר; עד להפסקת השימוש בהן המתוכננת לשנת 2022.

מדובר במהלך משמעותי למשק החשמל, המהווה חלק ממדיניות השרים להפסקת השימוש בפחם בעתיד הקרוב. צעד זה יוביל להפחתה משמעותית של פליטות המזהמים לאוויר ובכך לצמצום חשיפת הציבור לזיהום אוויר.

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "זו בשורה אמיתית לתושבי כלל מדינת ישראל: אנחנו בדרך להיפרד מהפחם. יצאנו במהלך להפסקת השימוש בדלקים פוסיליים מזהמים ומעבר למשק חשמל מבוסס אנרגיות מתחדשות. המהלך יביא לשיפור דרמטי באיכות האוויר, ישפר את בריאות הציבור ויאפשר לישראל לקחת חלק משמעותי במאבק העולמי במשבר האקלים. הדרישה הנוכחית מחברת החשמל מעמיקה את הפחתת הפעילות של היחידות הפחמיות בחדרה עד להשבתתן המוחלטת ב-2022".

שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "בהמשך להחלטתי על גמילה סופית של מדינת ישראל מפחם עד שנת 2025, הגעתי בתיאום עם השרה להגנת הסביבה, להחלטה על תקופות של השבתה זמנית של היחידות הפחמיות 1-4 כבר במחצית השנייה של שנת 2020. המהלך הנוכחי יסייע לנו בהכנת מערכת החשמל לסגירה המוחלטת של התחנה הפחמית בחדרה בתוך שנתיים מהיום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]