השר אלקין על ביקורת ימינה: "בנט ושקד רקדו הורה בהצהרת טראמפ" - 0404
השר אלקין על ביקורת ימינה: דוברות הכנסת

השר אלקין על ביקורת ימינה: "בנט ושקד רקדו הורה בהצהרת טראמפ"

השר להשכלה גבוהה ולמשאבי המים, זאב אלקין, התייחס היום (שני) לסוגיית החלת תכנית הריבונות וכן לביקורת סיעת ימינה על מימושה.

בדבריו ציין השר את חשיבות התכנית, על אף מגרעותיה: "אני חושב שזה הזמן, חודש יולי, לקדם את מהלך הריבונות. אני מאוד מאוד מקווה שהמהלך יתממש. אני חושב שדאגת ראשי המתיישבים לשאלה איך בדיוק תראה המפה, מה יהיה עם כבישי הגישה, מה יקרה ביישובים מבודדים ואיך הם יוכלו לא להיחנק, הן דאגות מוצדקות.

אבל אסור לא לראות את היער מאחורי העצים, יש פה הרבה נושאים שצריך לטפל בהם בתהליך הזה של החלת הריבונות, אבל הדבר המרכזי זה עצם התהליך של החלת הריבונות על כל ההתיישבות הישראלית ביו"ש, על 30% משטחי יו"ש.

אני חושב שאסור לפספס את הרגע ההיסטורי הזה, תוך כדי זה שאת הנושאים השונים שראשי ההתיישבות העלו צריך לנסות לתת להם מענה מירבי, כמה שאפשר במסגרת התיאום עם האמריקנים.

בסוף אם אני צריך לבחור האם להחיל את הריבונות על ההתיישבות או לדחות את זה לימות המשיח, אני מעדיף להחיל את הריבונות. זאת הייתה הגישה של הציונות לאורך כל הדרך והיא מצדיקה את עצמה. דווקא ה"פלסטינים" שתמיד הלכו בשיטת "הכל או כלום" נשארו בדר"כ עם כלום, עד שלא שינו את השיטה".

על ביקורת סיעת ימינה אמר השר: "לפי החוק מספיק אישור הממשלה, אבל אם יוחלט להביא ליתר ביטחון את ההליך לאישור הכנסת, כאקט הצהרתי, אני מאוד מקווה שגם חברי הכנסת מימינה לא יפספסו פה את הרגע ההיסטורי הזה בשביל ההתיישבות ביו"ש.

נפתלי בנט ואיילת שקד רקדו הורה כשטראמפ יצא בהצהרות שלו עוד בזמנו כשאני דווקא הייתי מאוד זהיר והצבעתי גם על המרכיבים הבעייתיים בתכנית הזאת, לצידם של היתרונות. אז אני מקווה שהאופוזיציה לא לגמרי תשנה את הפוזיציה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]