עימות קשה בין ניר ברקת לישראל כץ: "השר לא מקשיב לציבור" | צפו - 0404
צילום: עדינה וולמן, דוברות הכנסת

עימות קשה בין ניר ברקת לישראל כץ: "השר לא מקשיב לציבור" | צפו

שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע היום (שני) כי יתנגד לשינויים מהותיים בחוק לעידוד עובדים למעגל התעסוקה, ועורר את זעמו של מי שתוכנן לכהן כשר האוצר, חה"כ ניר ברקת.

השר כ"ץ, הצטרף לדיון ועדת הכספים בנושא הצעת חוק מענק לעידוד תעסוקה (הוראת שעה – נגיף הקורונה החדש), במסגרת הכנת ההצעה לקריאה שנייה ושלישית – הצעת החוק עוסקת בתמריץ כספי למעסיקים, אשר יקלטו או יחזירו לעבודה עובדים אשר הוצאו משוק העבודה בתקופת המשבר.

בדיון התעורר ויכוח נוקב, כאשר כ"ץ הודיע כי הוא מתנגד לשינויים מהותיים שהעלו חברי הוועדה: "אני מעדיף עם השינויים שהועלו בפני, שהחוק לא יעבור, אני לא מוכן להוריד את שכר המינימלי שנקבע, גם ככה הוא נמוך מאוד. הורדה מתחת לזה תגרום למניפולציות, ולהורדת שכר מצד מעסיקים. גם לעניין הקדמת המענק ל-19 באפריל זה לא ישים, נאלץ להתחיל מתחילת החודש. גם לגבי מענק מלא מה-27 למאי זה לא ישים, אין לנו בעיה שהמסעדות ירשמו את העובדים מה-1 ביוני. אם יהיו בעיות עם יישום החוק, אין לי בעיה שנגיע לכאן לעשות תיקון, אבל אני לא רואה שזה ילך לכך".

בתגובה ענה ח"כ בצלאל סמוטריץ: "אז למה אתה בא לכנסת אם הכנסת חסרת חשיבות?", ועל כך הוסיף ח"כ ניר ברקת: "החוק הזה, בכותרת שלו, נועד להחזיר עובדים למשק, מבדיקה שעשינו עם האוצר, 10 אחוז זה מי שיחזור".

כ"ץ ענה מיד: "שטויות, אף אחד לא הוסמך לומר דבר כזה. יושבים מיליון איש בבית, והחוק הזה הוא החוק שלהבנתי הוא היעיל ומהיר ביותר והניתן ביותר ליישום. אחרי ששקלתי ובדקתי היטב זה החוק הנכון, זה המשך לצעדים האחרים, כלל המגזרים צריכים את החוק הזה". על כך ענה ח"כ ברקת: "אתה לא מוכן לשמוע אפילו מה שיש לנו להציע. לא באת להקשיב, זה לא בסדר".

ברקת הוסיף: "אתה לא מקשיב להערות שלי ולהערות של הציבור. אני חושב שיש דברים טובים יותר ויש תיקונים מהותיים לעשות בחוק הזה, חבל שאתה לא מקשיב. הריי ברור שאני תחת משמעת קואליציונית, אבל אל תאיים. אתה לא מאיים. אתה לא מקשיב למה שאנשים אומרים, לחברי סיעתך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]