השר אדלשטיין: "בשבוע חלו בקורונה 800 איש, אסור להשאר אדישים" - 0404
השר אדלשטיין: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר אדלשטיין: "בשבוע חלו בקורונה 800 איש, אסור להשאר אדישים"

כמעט 80% מהציבור תומך בהגברת האכיפה של עטיית מסיכות, שמירת מרחק והיגיינה – כך עולה מסקר של גיאו קרטוגרפיה שנערך עבור משרד הבריאות.

שר הבריאות אדלשטיין: "ההתנהלות שלנו צריכה להיות: מינימום סכנה, מקסימום הגנה. הפתרון משולב: עוד פתיחה של המשק, גם של הרכבת במתווה שהסכמנו עם משרד התחבורה, אבל יחד עם כמה שיותר בדיקות, הגברה משמעותית של האכיפה ועוד הסברה".

את הסקר הציג שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין בקבינט הקורונה, שדן כעת בעליית מספר הנדבקים בשבוע האחרון. אדלשטיין הזכיר כי בימים האחרונים מספר הבדיקות האמיר לעד 16,000 בדיקות ביום. נוכח זאת קיימת חשיבות קריטית בתגבור של לפחות 200 עובדים במעבדות קופות החולים ובתי החולים. זאת מלבד פתיחת מעבדת מיי הריטג'.

השר הוסיף: "בשבוע אחד חלו בקורונה 800 איש. אסור להישאר אדישים למספר הזה. המשטרה חייבת לחזור לאכיפה חריפה כדי להחזיר את הציבור למשמעת ולאפשר לנו את המשך פתיחת המשק, כולל פתיחת הרכבת בעוד יומיים במתווה שסיכמנו עם משרד התחבורה. האכיפה צריכה להיות בקניונים, באוטובוסים, ברכבות, במסעדות, בגני אירועים ובכל מקום. כפי שהסקר מוכיח – גם הציבור רוצה בכך. איש לא רוצה להינזק בגלל מפירי חוק, איש לא רוצה שהמשק ייסגר בגללם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]