משרד הבריאות מזהיר: אלו סוגי האלכוג'ל שלא כדאי להשתמש בהם | לפרטים - 0404
משרד הבריאות מזהיר: אלו סוגי האלכוג'ל שלא כדאי להשתמש בהם | לפרטים משרד הבריאות

משרד הבריאות מזהיר: אלו סוגי האלכוג'ל שלא כדאי להשתמש בהם | לפרטים

משרד הבריאות הזהיר הבוקר (שני) את הציבור מצריכה ורכישה של המוצרים הבאים המשמשים כג'ל להגיינת הידיים, אשר נתפסו בפעילות משותפת של משרד הבריאות (אגף אכיפה ומחלקת תמרוקים), בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל.

למוצרים אין רישיון של משרד הבריאות כדין, ומבדיקת מעבדה שנערכה למוצרים הנ"ל נמצא כי המוצרים מכילים אלכוהול בכמות נמוכה, ובניגוד מוחלט למצוין ע"ג תווית המוצר 70%. הציבור מתבקש שלא לעשות שימוש במוצרים אלו, אשר הרכבו ואיכותו אינם ידועים וכן כיוון שאינו משמש כלל לחיטוי בשל אחוז נמוך של אלכוהול במוצר.

ממשרד הבריאות נמסר: "המשרד מזהיר את הציבור כי שימוש במוצרים שלא קיבלו רישיון משרד הבריאות או שימוש במוצרים שלא על פי תנאי רישיונם עשוי להזיק לבריאות הציבור.

ניתן לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות במאגר התמרוקים את קיומם של רישיונות לתמרוקים ואת מטרת השימוש המאושרת. לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות 5400* ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות, במשרד הבריאות".

דוגמאות למוצרים אלו:

משרד הבריאות

משרד הבריאות

משרד הבריאות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]