אחרי 14 שנים: נעצר חשוד ברצח קלרה רבין באשדוד - 0404
אחרי 14 שנים: נעצר חשוד ברצח קלרה רבין באשדוד דוברות המשטרה

אחרי 14 שנים: נעצר חשוד ברצח קלרה רבין באשדוד

תושב אשדוד, אולג דוליה בן ה-54, נעצר לפני כשבועיים בחשד שרצח את קלרה רבין ז"ל בשנת 2006 באשדוד.

בתאריך 23/08/2006, סמוך לשעה 19:05 התקבלה במשטרה הודעה אודות מציאת אישה ללא רוח חיים בביתה באשדוד.

חוקרי תחנת אשדוד שהגיעו לזירה, הבחינו בסימנים שונים אשר העלו את החשד כי מדובר ברצח ולזירה הגיעה מעבדה ניידת אשר טיפלה בזירה ואספה מוצגים רבים. בסיום הערכת מצב הוחלט להטיל את חקירת החשד לרצח של קלרה רבין ז״ל על היחידה המרכזית. לאורך השנים, נעשו פעולות חקירה שונות במטרה להגיע לחשודים המעורבים ברצח.

פריצת הדרך לפענוח תיק הרצח הגיעה לידי חוקרי היחידה המרכזית של מרחב לכיש בחודש אפריל השנה, לאחר שביקשו לבצע בדיקות חוזרות על המוצגים שנאספו מזירת הרצח, באמצעות כלים טכנולוגיים חדשים.

בעקבות בדיקות אלה, אותר החשוד ברצח ובתום פעולות יקירה סמויות שנערכו, הוא נעצר ב-24/5/2020 ומעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט השלום וביום שלישי צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרו.

במשטרה ציינו, כי תיקי רצח נמצאים על שולחן העבודה של החוקרים כל העת ומושקעים בהם מיטב המשאבים המצויים בארגון ועד לפענוחם החקירות פעילות ומבוצעים בהן מגוון רחב של פעולות חקירה. עוד נמסר כי הפיתוחים הטכנולוגיים אותם הכניסה בשנים האחרונות משטרת ישראל תוך שיתופי פעולה הדדיים עם רשויות החוק בארץ ובחו"ל, מסייעים לחוקרי המשטרה לקדם את תיקי הרצח וזאת על מנת להגיע לכל חשוד ולהביאו לדין בגין מעשיו החמורים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]