רה"מ נתניהו בביקור במכון הביולוגי: "אין משימה חשובה ממציאת חיסון" - 0404
רה

רה"מ נתניהו בביקור במכון הביולוגי: "אין משימה חשובה ממציאת חיסון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביקר היום (ראשון) במכון הביולוגי בנס ציונה. בביקור השתתפו גם שר הביטחון ורה"מ החליפי, שר הבריאות, ראש המל"ל ומנהל המכון הביולוגי.

במהלך הביקור במכון, נפגש רה"מ עם מנהל המכון הביולוגי, פרופ' שמואל שפירא, ולאחר מכן עם אנשי המכון הביולוגי, אשר סקרו את ההתפתחויות המחקריות ואת השלבים הבאים בדרך לפיתוח חיסון ותרופה לנגיף הקורונה.

רה"מ אמר במהלך הביקור: "אנחנו במשך שנים נערכים להגן על מדינת ישראל מפני איומים קיומיים או איומים גדולים מאוד. עכשיו יש שתי אפשרויות, או שנמצא חיסון או שלא נמצא חיסון – לפחות לא בשנים הקרובות. אם אתם תמצאו חיסון אתם תביאו לעם ישראל, שמגלה חוסן רב – זה דבר עצום, אבל תביאו את זה גם לאנושות. אני חושב שאין משימה חשובה מזו שאתם עסוקים בה כרגע.

בהיעדר חיסון, אנחנו נצטרך למצוא את הפתרונות האחרים לאפשר שגרת חיים שנותנת כלכלה סבירה. כלכלה סבירה זו כלכלה שצומחת לפחות בשני אחוז. אחרת אנחנו נהיה ברגרסיה מתמדת.

אני כן הייתי ממקד את המאמצים הגדולים למציאת החיסון, אבל בה בעת הייתי מקדם גם דברים אחרים שמאפשרים לנו לקדם את הבדיקות, מהירות הבדיקה, נושא הנוגדנים, להגיע למצב שאנחנו יכולים לאפשר לאוכלוסיית ישראל, וכנראה לכל האוכלוסיות, לתפקד גם במצב של העדר חיסון. אלו שתי משימות, ואם אתם צריכים לבחור אחת – חיסון. אבל אם יש לכם אפשרות לקדם במקביל – אנא קדמו במקביל. ואני אומר לכם את זה משום שבעצם כל התקוות של אזרחי ישראל ומדינת ישראל נתונות לכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]