רב השומרון: "תכנית הריבונות כמו שהיא - מכת מוות להתיישבות" - 0404
רב השומרון:

רב השומרון: "תכנית הריבונות כמו שהיא – מכת מוות להתיישבות"

הרב אליקים לבנון, מבכירי רבני הציונות הדתית, הכריז היום (ראשון) כי הוא תומך בהחלת ריבונות על יהודה ושומרון אך יחד עם זאת מזהיר מפני שאר חלקי התכנית.

הרב לבנון: "הכרזה על יישובים כ'מובלעות', ויישום בפועל של ניתוק, סגירת עורקי תחבורה וכד', הינם בפועל מכת מות להתיישבות. ההסכמה להקמת מדינה 'פלסטינית' ברוב מוחלט של שטחי יהודה ושומרון, סותרת את ערכי התורה, ופותחת פתח לפיקוח נפש ממשי לכל המתיישבים, למודי ניסיון אנו, בהפקדת חיי מתיישבים, לחסדי אויבינו אשר אינם חסים על איש ואשה, ילדים וילדות, בפועל זו הפקרת חיים".

הרב הדגיש כי העירפול הכבד על המפות, מותיר מקום לאויבינו לפרש ולעשות במפות כרצונם, בלא אפשרות של התנגדות מצד ממשלת ישראל. כמו כן, הוסיף הרב: "אני קורא לכל אשר חיי רבבות אנשים נשים וטף יקרים לו, להבהיר לראש הממשלה, לממשלה ולכנסת, להחיל את הריבונות ללא הסכמה להקמת מדינה 'פלסטינית', ומתוך שמירה על חופש וריבונות של כל היישובים ביהודה ושומרון. תוכנית מתוקנת, תזכה להסכמה כוללת של עם-ישראל החפץ בחיים. באמונה רבה בישראל ובארצו".

הרב לבנון, רבה של השומרון וראש הישיבה הגבוהה באלון מורה, נחשב לאחד הרבנים הבכירים בציונות הדתית. דבריו של הרב מגיעים בהמשך לקמפיין שהמועצה האזורית שומרון פתחה לפני כשבוע וחצי, בדרישה: כן לריבונות, לא למדינת טרור בלב הארץ, לא להשארת ישובים כמובלעות.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "אני מודה לרב לבנוו שמשמיע קול צלול וברור בעניין זה. אל לנו להיות שאננים. ראש הממשלה יכול להחיל את הריבונות גם ללא הסכמת הממשל האמריקני כפי שעשו לפניו בגין ואשכול. וזאת מבלי לפגוע באינטרסים החיוניים ביותר של מדינת ישראל ובחיי אדם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]