יו"ר הסוכנות היהודית: עלינו להיערך לקליטה של כרבע מיליון עולים בעקבות הקורונה - 0404
צילום: מקור ראשון

יו"ר הסוכנות היהודית: עלינו להיערך לקליטה של כרבע מיליון עולים בעקבות הקורונה

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק בוז'י הרצוג התראיין במסגרת וועידת מקור ראשון ליהדות התפוצות ואמר כי "מאז התפרצות נגיף הקורונה נרשמה עלייה של למעלה מ-40% פניות מארצות דוברות אנגלית ממי שמבקשים לבדוק אפשרות לעלות לישראל. עלייה נרשמה גם במדינות אירופה".

לדבריו של יו"ר הסוכנות על ישראל להיערך "לקליטת רבע מיליון עולים בתוך שלוש עד חמש שנים". הרצוג הוסיף כי על רקע ההתמודדות עם הקורונה והמשבר הכלכלי וכן על רקע האלימות המתפרצת בארה"ב נרשמה עלייה משמעותית באירועים אנטישמיים "ראינו פגיעה בבתי כנסת בלוס אנג'לס, פגיעה בבית כנסת בין 200 שנה בניו יורק, ראינו פגיעה במשרדי הסוכנות בהונגריה. חלק מרכזי בו נרשמת עלייה באנטישמיות הוא ברשת האינטרנט, בכלל כעם יהודי אנחנו כבר יודעים שכאשר יש משברים הרבה פעמים מפנים אצבע מאשימה כלפי היהודים ועלינו להתמודד עם כך".

טרם דבריו של הרצוג התראיין מנכל ונשיא הפדרציות היהודיות אריק פינגרהאט שאמר שהוא מרגיש את הסיוע של מדינת ישראל לקהילתו יום יום, שעה שעה, "לא היה יום שעבר שבו לא קיבלתי שיחת טלפון או שיחת זום מנציגים של משרד ממשלתי או ראשי עמותות בישראל, כמובן גם מהשותפים שלנו, הסוכנות היהודית".

פינגרהאט מספר שישנו שטף של הצעות ויוזמות מקרב ישראלים, שמחממות לו את הלב "פונים אלינו מגורמים ממשלתיים אך גם אזרחים פרטיים כמו שליחים לשעבר שמתקשרים ושואלים 'מה אני יכול לעשות? ישראל מקדימה אותנו ביציאה מהסגר, ואנחנו למדים מכך הרבה. קיבלנו סיוע מישראל, אבל גם הענקנו סיוע למי שנדרש" וגם: חשוב לי להבהיר שלא היה רגע אחד שהרגשתי שההנהגה הישראלית רחוקה מאיתנו – להיפך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]