מתווה הסיוע לאל על: הלוואות על סך 250 מיליון דולר - 0404
מתווה הסיוע לאל על: הלוואות על סך 250 מיליון דולר אנתוני הרשקו

מתווה הסיוע לאל על: הלוואות על סך 250 מיליון דולר

חברת אל על פירסמה היום כי מנכ"ל משרד האוצר הציע לחברה מתווה סיוע נוסף, לפיו תקבל החברה הלוואה על סך 250 מיליון דולר, המתווה מציע שאת שאר הכסף לו זקוקה החברה (150 מיליון דולרים נוספים) תגייס החברה ע"י הנפקת מניות בבורסה והמינה תתחייב לרכוש מניות שלא יירכשו בהנפקה.

על פי המתווה, ככל שהמדינה תרכוש מניות, הן יופקדו בידי נאמן אשר תפקידיו וסמכויותיו ייקבעו על ידי המדינה עד למועד ההנפקה וייקבע מועד שעד אליו הנאמן ימכור את המניות, וכן אופן ביצוע המכירה.

במכתב ששלח מנכ"ל משרד האוצר לחברת אל על צוין כי המתווה כפוף להסכמת החברה, לאישור הממשלה וועדת הכספים של הכנסת. כן צוינו במכתב תנאים אשר המתווה כפוף להם, לרבות חתימה על הסכמים קיבוציים עם העובדים אשר ישקפו התייעלות נדרשת. מטבע הדברים טעון המתווה גם הסכמה בין המדינה למממנים על תנאי ערבות המדינה וההסדרים ביניהם.

מחברת אל על נמסר כי "החברה תבחן את המתווה כמו גם את מיצוי המתווה שעליו ניהלה מו"מ בתקופה האחרונה כאמור לעיל. יצוין בהקשר זה כי אין כל וודאות כי מתווה זה או אחר אכן יסוכם או כי ניתן להשיג את התנאים שבהם הם יותנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]