שרת ההתיישבות חוטובלי נפגשה עם יוסי דגן: "קשובים לראשי ההתיישבות" - 0404
שרת ההתיישבות חוטובלי נפגשה עם יוסי דגן:

שרת ההתיישבות חוטובלי נפגשה עם יוסי דגן: "קשובים לראשי ההתיישבות"

בסוף השבוע קיימה חברת צוות המיפוי שרת ההתיישבות ח"כ ציפי חוטובלי סיור עבודה ראשון בהתיישבות –  בשומרון וכן פגישה מקצועית עם ראש המועצה האזורית שומרון. השניים דנו בין השאר בהחלת הריבונות הקרבה והשלכותיה. דגן הציג בפני השרה את המפה ואת החששות של ההתיישבות. 

 

שרת ההתיישבות חוטובלי: "משרד התיישבות הוקם בצומת דרכים היסטורי. לפנינו הזדמנות להחלת ריבונות על כל היישובים ביהודה ושומרון, ותפקידנו לדאוג שהמהלך יחזק את כל היישובים, ללא הבחנה בין היישובים המבודדים לאלה שלא. שרטוט המפות נמצא עדיין בתהליך עבודה ואנו נפעל להשגת התוצאה שתחזק את ההתיישבות בכל חלקי הארץ".

לדברי השרה חוטובלי, "אנו ניצבים בפני הזדמנות היסטורית שאסור להחמיץ, אך אנו קשובים לראשי ההתיישבות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "אני מאוד מודאג. אנחנו נמצאים בצומת שיכול להביא לתוצאה מצויינת ודבר היסטורי של ריבונות. אנחנו נמצאים בצומת שיכול להביא להקמתה של מדינת טרור בלב הארץ, שעלול להביא למפת נסיגה, מפת עקירת ישובים והמפתח הוא קודם כל שיהיה ברור, שממשלת ישראל לא מקימה מדינת טרור בלב הארץ, והדבר השני, המשמעותי והחשוב: כל הישובים ביהודה ושומרון הם מקשה אחת. אין סוג א' וסוג ב', אין גושים ומבודדים, זו סכנה בטחונית מיידית לעשרות אלפי אזרחים. ראינו מה קרה בנצרים בגוש קטיף וזו סכנה ברורה לעקירת ישובים בעוד מספר שנים. לכן אנחנו נעמוד כחומה בצורה בנושא הזה. אנחנו מודים לך על השותפות שלך, צריך שתהיה מטרה ברורה ראש הממשלה יש לו תוכניות, אנחנו לא חייבים להסכים לכל התוכניות שלו. אני לא מוכן לוותר על סנטימטר, אבל עם כל התוכניות שראש הממשלה עושה, אין מצב שאנחנו נמנעים מהיכולת להגיע למליון תושבים כאן, אין מצב שאנחנו נגיע למצב של ישובים מבודדים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]