הפגנת מחאה וקריאות להתפטרות נשיאת העליון: נגועה בניגוד עניינים - 0404
הפגנת מחאה וקריאות להתפטרות נשיאת העליון: נגועה בניגוד עניינים אם תרצו

הפגנת מחאה וקריאות להתפטרות נשיאת העליון: נגועה בניגוד עניינים

עצרת מחאה התקיימה היום (שישי) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, בשכונת צהלה בתל אביב.

עצרת המחאה שהובלה ע"י תנועת "אם תרצו" וארגונים נוספים יחד עם עשרות מתושבי דרום תל אביב, מחתה על השחיתות של שופטי העליון, ביניהם הנשיאה השופטת חיות והשופט מני מזוז, וכן על התערבותו של בית המשפט בנעשה ברשות המחוקקת והמבצעת תוך דריסת אזרחי ישראל.

עשרות המוחים תהו על השתיקה של חיות ומערכת המשפט לנוכח אוסף ניגודי העניינים של נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות וקראו לה להתפטר מתפקידה. המוחים הזכירו את כל ניגודי העניינים של הנשיאה חיות, הפנייה של בעלי דין לגישור אצל חברה שלה, השופטת ענת ברון, קידום העוזרת שלה, לשעבר, לתפקיד שופטת, קבלה להתמחות בלשכתה של בת של השופט מני מזוז ועוד.

במסגרת המחאה, חולקו מאות פליירים לשכניה של חיות כדי שיתהו על התנהגותה ודרכיה של שכנתם.

בין הקריאות שנשמעו בהפגנה: "גונבים לנו את הדמוקרטיה, "העם הוא הריבון", "בגץ שודדים את הדמוקרטיה", "אסתר חיות תתפטרי" ו-"גם ליהודים יש זכויות אדם."

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" שהיה בהפגנה אמר כי "שופטי בג"ץ פועלים באופן גלוי כגוף פוליטי המבקש לעצב את מדיניות ישראל במקום נבחרי הציבור שלה. גישתם של השופטים, בראשותה של אסתר חיות הנגועה בניגודי עניינים מסוכנים, רומסת את שלטון החוק ומסכנת את עתידה של הדמוקרטיה".

אם תרצו

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]