חשיפת חדשות 0404: הוראות לביטול המוני של פטורי זקן בצה״ל וחובת גילוח עד יום ראשון - 0404
חשיפת חדשות 0404: הוראות לביטול המוני של פטורי זקן בצה״ל וחובת גילוח עד יום ראשון שלומי צור

חשיפת חדשות 0404: הוראות לביטול המוני של פטורי זקן בצה״ל וחובת גילוח עד יום ראשון

ביטול המוני של פטורי זקן בצה"ל, ללא אבחנה וללא כבוד בסיסי לחיילים. לחדשת 0404 נודע כי עקב ההנחיה של הרמטכ"ל אביב כוכבי להקשיח את מתן האישורים לגידול זקן, נאספים הפטורים מחיילים וקצינים שזכאים לכך מטעמי דת וטעמים אישיים וניתנה הוראה להתגלח ללא אפשרות ערעור או עיכוב.

מדובר בצעד שמזכיר את מלחמתו של הרמטכ"ל הקודם גדי איזנקוט נגד חיילים דתיים בעיקר, אך נגד כלל בעלי הזקן בצה"ל, דתיים וחילוניים.

מהודעות שנשלחו לחיילים, קצינים ונגדים והגיעו לידי חדשות 0404, עולה כי הם נדרשים להגיע ביום ראשון לבסיסים לאחר גילוח זקנים, גם אם יש בידם אישור לפטור זקן וגם אם האישור ניתן להם מקצין בדרגת אלוף משנה.

בהודעה שהועברה לחיילים במפח״ט 769 צוין: ״הנחיה לכולם להעביר לקצינים ונגדים. יום ראשון הקרוב כלל הקצינים והנגדים שיש להם פטור זקן רפואי או אישי, מבוטלים. כולם מגיעים מגולחים ורק אז יבחן מחדש״.

רבני יחידות מסרו לחדשות 0404: ״יש לרב הצבאי הראשי הרב קרים הזדמנות לתקן את העוול הנוראי שנעשה בתקופת איזנקוט, אבל הוא לא שם. מתייחסים אל החיילים בדורסנות ואין לנו גב כדי לשמור עליהם״.

את תגובת דובר צה״ל נביא כשתתקבל.

0404

0404

 

בעקבות התערבות 0404 הובהר לקצינים כי מי שבידו פטור לא יחוייב להתגלח.

מדובר צה״ל נמסר כי, ״לא חל שינוי בפקודה. לצד זאת, הרמטכ״ל הנחה את מפקדי צה״ל בעת האחרונה להקפיד לאכוף את הפקודה כלשונה. ההנחיה המצויינת בכתבה מוכרת וחודדה בהתאם לפקודות. נדגיש כי אין להחמיר או להקל בפקודות הקיימות״.

עוד נמסר כי, ״הובהר לקצינים והנגדים כי מי שבידו פטור לא מחויב להתגלח״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]