בני נוער מכל רחבי הארץ הפגינו נגד הכוונה לשחרר מחבלים - 0404
צילום: צעירי האיחוד הלאומי

בני נוער מכל רחבי הארץ הפגינו נגד הכוונה לשחרר מחבלים

על רקע הדיווחים במגעים בין החמאס לישראל, במסגרת עסקה להשבת השבויים וגופות החיילים, התקיימה הערב (חמישי) הפגנה של כמאה בני נוער מול בית ראש הממשלה בירושלים כנגד הכוונה לשחרר מחבלים כחלק מעסקת חילופין הנרקמת, על פי דיווחים זרים.

הנערים שהגיעו מכל רחבי הארץ הפגינו מול מעון ראש הממשלה, בדרישה לחשוף את פרטי העסקה ולא לשחרר מחבלים. לטענתם חובה על מדינת ישראל לפעול בכל הכח להחזיר הביתה את השבויים והנעדרים, אך העסקה הנרקמת רחוק מעיני הציבור מעלה חשש שמהלך של שחרור מחבלים יתן רוח גבית לטרור ויביא לגל רצחני נוסף שיגבה קורבנות רבים.

דבורה גונן אמו של דני הי״ד, שנרצח ע״י מחבר ששוחרר בעסקת שליט אמרה בהפגנה: ״שחרור מחבלים פוגע בהרתעה הבסיסית של מדינת ישראל במלחמה בטרור.
מחבל משוחרר הוא מחבל בפוטנציאל.
אחרי שהמחבל שרצח את דני שלי נכנס לכלא בפעם הראשונה ושוחרר במחווה בהוראת אולמרט ולבני וחזר אל הכלא עם הדם של דני שלי על הידיים.
הוא כמובן הכיר וידע את מנעמי תנאי הכליאה שלו ולא הייתה לו שום בעיה לחזור לכלא הישראלי.
יש לממשלת ישראל כלים רבים להשתמש בהם על מנת להביא של שחרורם של גופות החיילים והשבויים אך היא בוחרת במודע בפעילות הקלה ביותר, זו שלא מצריכה שום התמודדות. בפעולה זו ממשלת ישראל משיתה עונש מוות בישראל״.

חנה ריבלין, מפעילות צעירי האיחוד הלאומי מוסרת: ״באנו לכאן כי כואב לנו שקיימת האפשרות שמדינת ישראל תשחרר מחבלים. ראשית, זה לא מוסרי. שנית, המסר למחבלים עתידיים הוא ברור – משתלם לכם לקיים פיגועים, משתלם לכם לחטוף חיילים. לא נסכים שממשלת ישראל תכניס אותנו למעגל הדמים והחטיפות״.

במהלך ההפגנה בני הנוער קיימו ״מיצג דממה״ כל המפגינים נעמדו דום כדי לבטא את מחאתם האילמת של נרצחי הטרור כנגד הכוונה לשחרר את רוצחיהם. ההפגנה נערכה ביוזמת צעירי האיחוד הלאומי ובשיתוף תנועת אם תרצו, פורום ״בוחרים בחיים״, נוער זהות, צעירי הימין החדש, נוער עוצמה יהודית ותנועת הנוער אריאל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]