יו"ר ארגון המורים נגד משרד החינוך: "איבדו שליטה" - 0404
יו דוברות משרד החינוך

יו"ר ארגון המורים נגד משרד החינוך: "איבדו שליטה"

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, תוקף בחריפות את משרד החינוך על רקע התפשטות נגיף הקורונה במערכת החינוך.

לדברי ארז: "מערכת החינוך נמצאת במצב של אנדרלמוסיה הגובלת באנרכיה. ממשלת ישראל בכלל ומשרד החינוך בפרט איבדו שליטה על המערכת מאז הופסק הלימוד המקוון והתלמידים והמורים שבו לבתי הספר מבלי לבצע בדיקות המלמדות האם ניתן בכלל לפתוח את בתי הספר. המגפה "מרימה ראש". כ-280 תלמידים ומורים נדבקו בנגיף.

כ-10,000 תלמידים ומורים נמצאים בבידוד וכ- 50 מוסדות חינוך נסגרו, עשרות אלפי תלמידים נמנעו מלהגיע למוסדות החינוך, לאור הודעת משרד החינוך לפיה בתקופת המגיפה חוק חינוך חובה אינו חל עליהם. בימים אלה, מנהלים קבלו עצמאות לנהל את בתי הספר על פי שיקול דעתם וכך גם ראשי רשויות. לכאורה, לאוטונומיה זו ייחלו המנהלים מזה שנים רבות. לכאורה, עליהם לשמוח שסוף סוף משרד החינוך הגשים את חלומם והעניק להם אוטונומיה זו.

אולם, אליה וקוץ בה, וכל זאת למה? כי משרד החינוך מאבד שליטה ומעביר את האחריות למנהלים, דבר שמזכיר לי את סיפורם של "אנשי פאנפילוב". תפקידכם, המנהלים, לשמש רש"ג" וככרית ספיגה של כל תביעה וכל נזק שייגרם כתוצאה מכך מעתה, אין מדובר בהחלטות ובנהלים של משרד החינוך, אלא בהחלטות ובאחריות שלכם לנזקים, אם יהיו, הגיעו כבר פניות ממשרדי עורכי דין המזהירים מפני תביעות שיוגשו על ידם בשם נפגעים. אנו, כארגון מורים, ניתן הגנה משפטית לכל מנהל שייתבע, אך מצאתי לנכון לעדכן אתכם בסכנה הקיימת, אני מקווה שלא יהיה צורך בכך, אך היו זהירים שבעתיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]