״ידי החיילים קשורות״ | הקריקטורה שמספרת על המציאות ההזויה - 0404
״ידי החיילים קשורות״ | הקריקטורה שמספרת על המציאות ההזויה עד כאן

״ידי החיילים קשורות״ | הקריקטורה שמספרת על המציאות ההזויה

בארגון עד כאן הגיבו לאירועים בנגב ופרסמו קריקטורה המבקרת את המציאות הקשה שידי חיילי צה"ל קשורות. בארגון טענו כי מדובר בתוצאה של לחץ בינלאומי שמקורו בארגוני זכויות האדם בישראל, הגורם לחיילים לחשוש משימוש בכוח.

נזכיר כי השבוע פורסם תיעוד בו נראה ג'יפ צה"ל מוקף בג'יפים של ערבים, המונעים ממנו נסיעה בטוחה ומנסים להורידו מהדרך. לאחר מכן אף התעמתו אותם ערבים עם חיילי צה"ל, כל זאת בשל העובדה כי החיילים רדפו אחרי גנבים שגנבו אמצעי לחימה מבסיס בדרום.

בקריקטורה של 'עד כאן' נראה חייל צה"ל שהורד על ברכיו, כשמשפטן קושר את ידיו זו לזו מאחורי גבו. צלם ארגון 'בצלם' מתעד את המתרחש, ואילו בני מיעוטים מנצלים את ההזדמנות ותוקפים את החייל המנוטרל. ברקע נראים ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, כשהם צופים על האירוע ללא כל התערבות מצדם.

בארגון עד כאן טענו כי התופעה נובעת מהלחץ הבינלאומי המופעל על חיילי צה"ל, שמקורו בארגוני 'זכויות האדם' "התופעה המחפירה הזו היא תולדה של תהליך ארוך שנים של קשירת ידי החיילים באמצעות לחץ בינלאומי, שמגיע מארגוני זכויות האדם הישראליים".

בעד כאן פירטו "כל סרטון ערוך של 'בצלם', כל עדות אנונימית של 'שוברים שתיקה' – מיד מוצאות את מקומן בדו"חות של האו"ם ודומיהם, עם אצבע מאשימה לעבר מדינת ישראל על הפרת זכויות אדם ושימוש מופרז בכוח. החיילים כל כך חוששים מהתוצאות של שימוש בכוח עד שאנחנו מגיעים למצב הנוכחי, שבו חבורת בדואים שגונבים מדי יום ציוד לחימה וציוד אישי של חיילים מבסיסי הדרום מרשים לעצמם לאגף ולחסום רכב של חיילי צה"ל ולאיים עליהם.

המצב המחפיר הזה חייב להיפסק. צה"ל מוכרח לקחת אחריות על כבודו ועל חיי חייליו ולשים סוף לסאגה המבישה הזו", סיכמו בארגון.

עד כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]