התכתבויות מחאת השמאל למחר נחשפות ב-0404 | ״לזרוק בקבוקי תבערה על בלפור, להתגרות בשוטרים, אין לנו בעיה גם למות״ - 0404
התכתבויות מחאת השמאל למחר נחשפות ב-0404 | ״לזרוק בקבוקי תבערה על בלפור, להתגרות בשוטרים, אין לנו בעיה גם למות״ 0404

התכתבויות מחאת השמאל למחר נחשפות ב-0404 | ״לזרוק בקבוקי תבערה על בלפור, להתגרות בשוטרים, אין לנו בעיה גם למות״

אלימות ובקבוקי תבערה לעבר מעון ראש הממשלה ולעבר מבנים ממשלתיים, קריאה להסתה נגד שוטרי ישראל ואף הבהרה ש״אין לנו בעיה גם למות״ – מחאה אלימה ומטורפת שמתכננים למחר פעילי שמאל נחשפת לראשונה כאן בחדשות 0404.

בתוך קבוצת טלגרם סגורה (״מחאה אקטיבית״) שבה חברים עשרות פעילי שמאל, הם מתכננים את עליית המדרגה המסוכנת כדי להבעיר את רחובות ישראל: ״בקבוקי תבערה״, ״נפצים״, ״בלוני צבע״, ״לגרום לעם לשנוא את המשטרה״, ״לגרום לתסיסה ואי שקט, לחסום כבישים״, ״להתגרות בשוטר ולקרוא לו בן זונה״, ״הפלת אתרי חדשות חזקים, למלא אוטובוסים בסטיקרים אלימים, להבעיר צמיגים ולהשתמש בכח פיזי״. אלה רק חלק מהרעיונות שהעלו בקבוצה ולפחות את חלקם יש לחבורה ההזויה הזאת כוונה לישם. גם רעיון הזוי להתנהל כמו הארגון ״אנטיפה״ עלה על הפרק.

בהתכתבויות שהגיעו לידי חדשות 0404 נחשף המהלך המסוכן שמתכננים הפעילים – סיכון חיי אדם, סיכון חיי ראש הממשלה ובני משפחתו, סיכון חיי שוטרים וגרימה לרבים לשנוא את שוטרי ישראל.

ההתכתבויות המסוכנות של פעילי השמאל:

״ביום חמישי הקרוב אנחנו מתלבשים על ההפגנה והופכים אותה ליותר אקטיבית. ההפגנה של כריים מיניסטר תהיה בשמונה וחצי בערב בכיכר רבין. אנחנו נפגש בשמונה במזרקה בכיכר רבין. מה בתכנון? המטרה היא לרתום את האלפים בחוכמה, לגרום לתסיסה ואי שקט ואולי לחסום את הכבישים ולעורר פרובוקציות מצד השוטרים כפי שראינו בהפגנה אתמול בירושלים. מה שיביא יותר שיח, ליותר פעילים ויותר אקטיביות. בעתיד נדבר גם על דברים יותר מתקדמים״…

״נרצה להמשיך עם קבוצה גדולה יותר בשבוע שבועיים הקרובים ושנהיה כמה מאות נוכל גם לעלות לבלפור ולעשות את הנזק האמיתי בירושלים. מדבר על בלוני צבע, אבוקות, נפצים ודברים דומים – בדומה למחאה בארה״ב ואולי אפילו לעשות דברים במקביל״..

0404

״כשמגיעים שוטרים ונהיים אגרסיביים אז צריך להתיישב, זה יגרום להם לבלבול, יתן לנו עוד זמן ויעצבן אותם יותר. ואחרי זה כבר שהם ינסו לפנות בכח, אז אסור להתנגד כי זה כבר תקיפת שוטר, מעצרים, עיכובים וכו׳. צריך ליפול כמו שק תפוחי אדמה ולתת הלם לגרור אותך, אם צריך אפילו שיחשבו שאיבדת הכרה, העיקר שהם יהיו היחידים שמפעילים כח. אחרי שזה יצטלם טוב, אז יהיה נו חומר שיביא אנשים.. וחשוב שיהיה מישהו שאחראי על זה ויודע לצלם וידע גם מה מתוכנן, ככה שיוכל להוציא את התמונות הכי טובות שאפשר מזה, אם יהיה מעצרים של אזרחים בהפגנה זה יהיה חייב להגיע לתקשרות ושם התמונות יהיו חשובות״….

חבר נוסף בקבוצה כתב: ״עלתה לי לראש באופציה שבזמן ההפגנה בחמישי נלך ונמלא את קריית הממשלה בצבע/ביצים ונחסום את הצומת של עזריאלי. אם עזריאלי ורבין חסומים באותו הזמן זה שיבוש תנועה ענק שיהיה קשה לפספס וגם לא מתגרה ישירות במשטרה…. לזרוק דברים על קריית הממשלה כנראה יוציא מאבטחים ויגרום למעצר״…

מחאת שמאל טלגרם

חברה בקבוצה בשם מיכל אפרתי, מציעה גם לפגוע בכלי תקשורת: ״חלקנו רוצים משהו אלים וחלקנו רוצים משהו פחות כי הם מפחדים. אני חושב שאנחנו צריכים ליצור מחאה בכמה פלטפורמות… אם זה מחאת סייבר – הפלת אתרי חדשות חזקים… אם זה גרפיטי… שנרסס גרפיטי איפה שפאקינג צריך, אם זה למלא אוטובוסים בסטיקרים אלימים ואם זה לחסום כבישים, להבעיר צמיגים ולהשתמש בכוח פיזי. יש המון המון דרכים״…

חבר אחר כתב: ״אנחנו נפגשים בחמישי ב-20:00 בערב במזרקה בכיכר רבין. רוכבים על ההפגנה של crime minister. המטרה לשלהב את האנשים לחסום כבישים איתנו, אבל בחוכמה כמובן. כשנהיה מאות בקבוצה הזאת ואולי אלפים, נוכל לדבר על משהו יותר מסיבי״.

חבר נוסף מציע לגרום ונדליזם של ממש: ״אוקיי סו, זה רעיון שקרה ב-1.5 בברלין ובוצע על ידי הסניף המקומי של אנטיפה. הרעיון מבוסס על ״חוסר שליטה של המשטרה״. בגלל הקורונה זה לא יצא לגמרי לפועל ובגלל זה פיתחתי את הרעיון טיפה יותר ולדעתי זה יוכל לעבוד בארץ״.

0404

״צריך להגיע למצב כמו בהפגנת האפודים הצהובים״, כתב חבר בשם הכינוי ״מדיין״. מדיין המשיך והציע להביא לידי שנאת שוטרי ישראל: ״צריך קבוצה קטנה שתעורר פרובוקציה ולהפיץ ברשתות החברתיות ברמה שזה יגיע עד לתקשורת כמו שקרה באמריקה. זה התחיל במחאה שקטה עד שקרה מה שקרה…. לגרום לעם לשנוא את המשטרה. פותחים עוד קבוצה ומוציאים את מי שמדבר על לשרוף מכוניות. אין לנו בעיה גם למות – הבא להורגך השכם להורגו. זה הדיבור פה״.

מדיין הוסיף וציין: ״אפשר להפגש ליד מקום ממשלתי, לקחת דלק ולהצית שם שריפה. שמישהו יצלם ויעלה בפייסבוק. צריך שאפילו נקבל מכות מהמשטרה. צריך להרעיל את האנשים שבדעה שלנו אבל שאננים״.

אחד מהחברים בקבוצה אמר כי בקבוקי תבערה באמצע תל אביב זה רעיון זוועה, אך חברו לקבוצה השיב: ״צריך לוודא באמת שמגיעים פה אנשים עם נפצים או בלוני צבא או בקבוקי תבערה. שכל אחד יקח אחריות. שלא נצא פארשים״.

חבר נוסף כבר מדבר על סיכון חיי אדם ונזק לרכוש ציבורי ואזרחי: ״נגיע לכיכר רבין וגם שם אפשר לחסום כבישים… ולהבעיר צמיגים, להבעיר בקבוקי תבערה, צבע על חנויות״.

חבר אחר: ״מחאת העדה האתיופית היתה מהטובות שהיו פה והתחילה בכיכר רבין״.

0404

החבר ״באביבום״ העניק לחברים טיפים איך למנוע מהשטרה לזהות אותם ולמנוע מעצרם בעתיד וכן להעלים ראיות: ״להגיע עם כמה שפחות סממנים מזהים. אם יש קעקועים תסתירו עם שרוול ארוך. שיער ארוך, שימו כובע. אם יש עגילים בולטים, תורידו. והכי חשוב לבוא עם בגדים של אכפת לכם אחר כך לזרוק, כולל נעליים. קחו בחשבון, הם יעשו הכל לנסות לאתר אותנו… ולא להגיע עם פלאפונים, לא משנה מה!!!. כל מה שנלבש, חייב להשרף ותהיו חמקמקים וחכמים בדרך לשם ובדרך הביתה״.

באביבום הציע גם להתרגות בשוטרים ולקלל אותם: ״תתגרה בשוטר, תקרא לו בן זונה. אתה מקופל על הריצפה ויצרת מספיק בלגאן״.

חבר נוסף ציין: ״המטרה היא להבעיר את הרחובות עם צמיגים בוערים ובקבוקי תבערה לכיוונם או לכיוון בניינים חשובים. המשטרה בסוף היא לזרוק את זה על בלפור. לא תוקפים שוטרים״.

״גמרנו עם מחאות סטייל מוצ״ש שהפכו לפיקניק משפחתי. זו מלחמה על הבית״, כתב אחר.

״כולם באים על לבוש שחור. עדיף מסיכת אב״כ. אפשר גם משקפי מגן ברמה צבאית. למי יש רכב? בואו נעשה סיבוב בפנצריות״, צוין בקבוצה.

0404

0404

0404

0404

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]