ראש מוא"ז שומרון: "נתניהו ניצח שלוש מערכות בחירות על טיקט הריבונות" - 0404
ראש מוא מועצה אזורית שומרון

ראש מוא"ז שומרון: "נתניהו ניצח שלוש מערכות בחירות על טיקט הריבונות"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר היום (רביעי) כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ניצח בשלוש מערכות הבחירות האחרונות, בין היתר, בשל הבטחתו לממש את הריבונות – ועל כן עליו לעשות זאת.

עוד הוסיף דגן: "בשלוש מערכות הבחירות שהיו בשנה האחרונה, רוה"מ נתניהו שם את הריבונות בראש סדר העדיפויות, וזה היה נושא מרכזי בהם. שלוש מערכות הבחירות האחרונות התנהגו כמו שלושה משאלי עם בנושא הריבונות, והיה רוב גדול לאמירה ברורה: ריבונות באופן מיידי על יו"ש.

צריך לזכור שחוץ מהליכוד, גם ימינה והמפלגות החרדיות תומכות במהלך. גם אביגדור ליברמן תומך במהלך. יש רוב גדול למהלך, הכולל גם את יועז הנדל וצביקה האוזר, וגם חלקים בכחול לבן והסיעה של בוגי יעלון. כלומר, יש רוב גדול לריבונות בממשלה ובכנסת ויש גם רוב גדול נגד הקמת מדינת טרור בלב הארץ מה שמכונה מדינה "פלסטינית".

כלומר, בכל 3 מערכות הבחירות, משאלי העם, היה ברור שזו לא גחמה פתאומית של רוה"מ. אני אמרתי כל הזמן וגם רוב העם מסכים עם זה, וזו האג'נדה של כל המפלגות שציינתי – התנגדות למדינת טרור, התנגדות להפיכת ישובים למבודדים, שזו מילה מכובסת להפקרה של עשרות אלפי אזרחי מדינת ישראל, ביישובים כמו אלון מורה, איתמר, הר ברכה, מבוא דותן, תקוע, נוקדים, הר חברון וחברון. זה דבר שהוא הפקרות ביטחונית, וגם למהלך הזה יש רוב בעם שהוא נגד המהלך.

יש פה ניסיון לבצע מחטף שעל גבי האמירה של הריבונות, העטופה בהמון מלל לאומי ופטריוטי, להכניס מהדלת האחורית את הרעיון של מדינת טרור בלב הארץ; והפקרת היישובים הכוללים עשרות אלפי מתיישבים ולעטוף את זה בצלופן של הריבונות. זה דבר שלא יעשה וגם המחנה הלאומי לא יתן לזה לקרות, המחנה הלאומי עלול להתפרק על דבר כזה .

אני רוצה לחדד, אני מייצג עמדה של רוב אזרחי מדינת ישראל לא רק בהתיישבות, רוב אזרחי מדינת ישראל רוצים ריבונות. זה דבר מחייב, דבר שהוא נכון. לא מוכנים שבמחיר זה יכירו במדינה" פלסטינית" ויפקירו יישובים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]