השר אוחנה: "אדם שתוקף שוטר ומנסה לרצוח אותו, דמו בראשו" - 0404
השר אוחנה: דוברות הכנסת

השר אוחנה: "אדם שתוקף שוטר ומנסה לרצוח אותו, דמו בראשו"

השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, נאם היום (רביעי) במליאת הכנסת והתייחס לתקרית בירושלים בשבת האחרונה, בה נורה למוות איאד אלחלאק בידי שוטר מג"ב.

השר אוחנה הדגיש ואמר: "אדם שתוקף שוטר, שמנסה לרצוח אותו, דמו בראשו. זה מסר חשוב שצריך להגיע מכל הבית הזה, שבא להגן על שוטרי משטרת ישראל, ערבים ויהודים כאחד".

בעקבות האירוע בשבת בעיר העתיקה אמר השר: "אני מביע את השתתפותי האמיתי בצער של המשפחה. מדובר באדם מסכן, ללא ספק משפחה מסכנה. גם האירוע הזה נחקר אז אני לא חורץ דין אבל אפשר לומר בביטחון שמגיע למשפחה הזאת חיבוק. אני שולח את זה גם מכאן.

אנו מתכוונים שמשטרת ישראל תבדוק את אופן הטיפוול בבעלי מוגבלויות. הזיהוי האבחון אם אפשר בשטח, ובכך למנוע הישנות של מקרים מהסוג הזה. זה יעשה במשטרה, יש כבר עבודת מטה; אני מתכוון לקדם אותה כדי שנראה כמה שפחות מקרים מהסוג הזה.

אני מקווה שעל דבר אחד תהיה בינינו הסכמה ונוכל כולנו לצאת בקריאה לא לאלימות – לא לאלימות נגד שוטרים, לא לאלימות נגד אזרחים. מנסיוני, השוטרים פועלים לפחות במקרים שאני ראיתי במסגרת של הגנה עצמית.

אם נקרא לציבור לא להתנהג באלימות אני מקווה שזה יפול על אוניים קשובות, אבל לא לנסות להביא לפה את מיניאפוליס, את הפרעות והפוגרומים. אני משוכנע שאנו במצב טוב יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]