קרעי לשר המשפטים: "תיתן ליועמ"ש גם את תפקידך אם ירצה?" - 0404
קרעי לשר המשפטים: דוברות הכנסת

קרעי לשר המשפטים: "תיתן ליועמ"ש גם את תפקידך אם ירצה?"

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, השיב הבוקר (רביעי) במליאת הכנסת לשאילתה דחופה שהגיד ח"כ שלמה קרעי בנושא "אי מינוי מ"מ פרקליט המדינה והעברת סמכויותיו ליועמ"ש", ואמר כי יש לו אמון מלא ביועמ"ש.

עוד אמר ניסנקורן: "למיטב הבנתי כל ההקלטות הרלוונטיות למנדלבליט היו מוכרות לרשויות אכיפת החוק, והוא נחקר עליהן. הבקשה להסרת צו איסור הפרסום לגבי ההקלטות נדחתה ע"י בית המשפט העליון. יתר על כן, אחת ההקלטות הוגדרה ע"י רשויות אכיפת החוק כהאזנת סתר וזאת גם ללא קשר לצו איסור הפרסום".

ח"כ שלמה קרעי הגיב לדבריו: "קודם כל זה ידוע שהקלטות לא היו מוצגות בפני יושב ראש ועדת האיתור, הוא הצהיר על כך, גם בג"צ לא קיבל את ההקלטות האלה אבל אמרת שתהיה החומה של גורמי אכיפת החוק. חומה שתסתיר את אותם גורמים מאחורי צווי איסור פרסום, אנשים שחושבים שהם מעל החוק ומנסים להחליף את בחירת העם, כשהיא אינה מוצאת חן בעיניהם, באמצעות אכיפה בררנית. מי יהיה החומה של הציבור מפניהם?

האם אתה מתכוון לתת ליועמ"ש גם את תפקיד שר המשפטים אם ירצה בכך? האם נכנסת לתפקיד אדוני שר המשפטים כדי להיות יו"ר ועד העובדים של משרד המשפטים? מי יהיה יו"ר ועד העובדים של הציבור? ושאלה אחרונה: האם תאפשר הקמת ועדת חקירה כלשהי לבדיקת תקופת כהונתו של שי ניצן? הוא הרי כבר לא עובד ציבור. האם אתה לא חושב אינטרס ציבורי ממדרגה ראשונה? האם אתה לא חושב שבדיקת כל ההדלפות והאכיפה הבררנית בתקופתו תגן על שלטון החוק, תוציא את הפסולת ותחזיר את אמון הציבור?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]