ח"כ חיים כץ: "נעלה את השלמת ההכנסה לקשישים לגובה שכר המינימום" - 0404
ח פייסבוק: חיים כץ

ח"כ חיים כץ: "נעלה את השלמת ההכנסה לקשישים לגובה שכר המינימום"

וועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת פתחה הבוקר (שלישי) את דיוניה לכנסת ה-23, בדיון על העלאת קצבאות השלמת הכנסה לאזרחים ותיקים.

בפתח הדיון הציג יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ, נתונים של הביטוח הלאומי, לפיהם בישראל ישנם כיום כ-198,400 אלף משקי בית בהם מקבלי השלמת הכנסה לאזרחים ותיקים ושאירים, 23% מהם זוגות וכ-77% יחידים. סכום הקצבה המשולבת (זקנה והשלמת הכנסה) ליחיד עומד היום על כ-3,300 ש"ח, וכ-5,100 ש"ח לזוג.

בהתייחס לנתונים אמר ח"כ כץ: "אחת המטרות שלנו בוועדה הזאת היא לנסות להעלות את האזרחים הוותיקים מעבר לקו העוני. כשהייתי שר הרווחה, השר הנוכחי איציק שמולי, בהיותו חבר כנסת, ביקש להגדיל את קצבת הזקנה המשולמת לכל אזרח ותיק בישראל לגובה שכר המינימום, מהלך שעלותו התקציבית הייתה 42 מיליארד ש"ח, פי ארבע מגובה תקציב משרד הרווחה כולו.

צריך להיות ריאליסטים, ולכן אנחנו נבקש להעלות את קצבת השלמת ההכנסה, שניתנת רק לאותם קשישים שבאמת זקוקים לתוספת, ואני בטוח שנקבל תמיכה גורפת מהשר. מי שידע לבקש 42 מיליארד, ידע בוודאי לתת שני מיליארד". 

ח"כ כץ הוסיף והסביר: "נגיש ונקדם כאן בוועדה הצעת חוק בה נקבע שהקצבה של אותם גמלאים שזכאים להשלמת הכנסה תעמוד על 5,300 ש"ח בחודש ונוסיף הצמדה עתידית של הסכום לשכר המינימום. גם אם הקואליציה תתנגד, בעזרת האופוזיציה נביא אותה לדיון במליאה".

מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, הגיב: "מחלקת המחקר שלנו ערכה בדיקות רבות בנושא ואנחנו בהחלט תומכים בהעלאה כזאת. גם שר הרווחה החדש תומך בהסדרת הנושא וככל שהדברים יובאו במסגרת מהלכים שיהיו בסמכותו ויכולתו הם יקודמו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]