ח"כ דיכטר: "נאשר חקיקה שתבלום מחבלים מלהפוך לתושבי ישראל" - 0404
ח יח''צ

ח"כ דיכטר: "נאשר חקיקה שתבלום מחבלים מלהפוך לתושבי ישראל"

ראש השב"כ לשעבר, חה"כ אבי דיכטר, הודיע הערב (שני) כי הכנסת צפויה לאשר חקיקה שמטרתה למנוע ממחבלים להפוך לתושבי ישראל.

ח"כ דיכטר מסר: "תושבות קבע בישראל, היא חלומו של כל ערבי מאיו״ש ועזה. מאז 2003, מנענו בחקיקה את מימוש החלום הזה, לאחר שמעורבותם של כאלה בפיגועים הייתה קטלנית. היום לפני 19 שנה בדיוק, ערבי מקלקיליה שקיבל תושבות קבע שכזו, הסיע את המחבל המתאבד שהתפוצץ בדולפינריום ורצח 21 ישראלים ופצע 110, רובם צעירים. ביטול התושבות לגביו היה מאוחר מידי עבור משפחות הנערים שנרצחו, ועבור הפצועים שצלקות הפיגוע יהיו עימם כל ימי חייהם.

בדיון היום בוועדה בכנסת, המלצנו להאריך בשנה נוספת את החוק המגביל את מתן התושבות לערבים משטחי הרשות. הח"כים מהמשותפת ומהשמאל, טענו כי אין עוד איום משטחי הרש"פ. על כך השבתי כי הכרזתו של נשיא הרש"פ עבאס, לפיה הוא אינו מחוייב עוד להסכמי השלום עם ישראל ולתיאום הביטחוני עימנו, בעצם אמירתו זו הוא הקפיץ משמעותית את האיום לטרור ערבי כלפי ישראלים.

בע"ה הלילה נאשר בכנסת את החקיקה, במטרה לבלום ממחבלים נוספים להפוך לתושבי ישראל, ולאפשר בכך פגיעה בישראלים ובתיירים. חוקים נכונים מהווים גם כן את חומת המגן נגד מחבלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]