הצעות אי האמון של האופוזיציה נדחו | אמסלם: "עושים טריקים כדי להכתיב למחנה הלאומי מי ינהיג" - 0404
הצעות אי האמון של האופוזיציה נדחו | אמסלם: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הצעות אי האמון של האופוזיציה נדחו | אמסלם: "עושים טריקים כדי להכתיב למחנה הלאומי מי ינהיג"

מליאת הכנסת דחתה היום (שני) את כל הצעות אי האמון שהוגשו לראשונה בכנסת ה-23, על ידי סיעות האופוזיציה.

– ההצעה "המספר המוגזם של השרים וסגני השרים בממשלה, בתקופה בה המשק נמצא במשבר כלכלי" (יש עתיד-תל"ם) נדחתה ברוב של 67 מתנגדים מול 42 תומכים.

– ההצעה "ממשלת סיפוח ואבטלה אינה ראויה לאמון הציבור" (הרשימה המשותפת: חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 66 מתנגדים מול 31 תומכים ונמנע אחד.

– ההצעה "מדיניות הביטחון של הממשלה החדשה והיעדר תוכנית רב שנתית לצה"ל" (ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן) נדחתה ברוב של 67 מתנגדים מול 25 תומכים ו-4 נמנעים.

– ההצעה "ממשלה מושחתת, מנופחת ומספחת" (מרצ) נדחתה ברוב של 67 מתנגדים מול 37 תומכים.

השר המקשר, דוד אמסלם, השיב בשם הממשלה: "אתם רוצים להחליף את שלטון הימין, וכל עוד ראש הממשלה נמצא בעמדה שהוא מוביל את המחנה הלאומי אתם מבינים שזה בלתי אפשרי, ולכן אתם מבינים שכדי להחליף אותו ואת מחנה הימין צריך להזיז את ראש הממשלה נתניהו וככה אתם עובדים, יש לכם שלבים בתוכנית הזו. אבל אזרחי מדינת ישראל הרי לא נתנו לזה יד, הם לא מאמינים לכם ולכן הם תומכים בראש הממשלה, שקיבל הכי הרבה קולות מאז קום המדינה.

לאחר 3 מערכות בחירות היינו צריכים להקים ממשלה במדינת, אבל מה רציתם לעשות בבחירות הקרובות? התוכנית שלכם הייתה לחוקק חוק לעצור את עם ישראל מכך שהוא בעצם יחליט ויבחר עבור המנהיג של המחנה הלאומי, אתם החלטתם שבאמצעות חקיקה כזאת או אחרת אתם בולמים את נתניהו. אם קופולה היה פה הוא היה עושה את הסנדק 4 רק עליכם, הרי אין לכם דמוקרטיה ואין לכם כלום.

חוק כזה הוא חוצפה, זה מזכיר לי רק משטרים אפלים שככה מתנהגים, אתם בעצם לא מקבלים את הכרעת העם, ומעולם לא קיבלתם אותה. אתם עושים את כל השטיקים ואת כל הטריקים ואת כל המהלכים הלא דמוקרטיים על מנת להכתיב למחנה הלאומי מי ינהיג. אתם האנשים הכי אנטי דמוקרטים שיש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]