ח"כ אבוטבול לשר הנדל: "היאבק בהסתה כלפי הציבור החרדי בתקשורת" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ אבוטבול לשר הנדל: "היאבק בהסתה כלפי הציבור החרדי בתקשורת"

ח"כ משה אבוטבול ממפלגת ש"ס, פנה היום (שני) במכתב לשר התקשורת הנכנס יועז הנדל, וכן ליחידה הממשלתית למאבק בגזענות; בו דרש להתייחס לאמירות הקשות שהופנו לאוכלוסיה החרדית בתקשורת.

ח"כ אבוטבול כתב: "כנגד אף ציבור לא היו מעיזים לומר דברים כאלו. זה התחיל באיש תקשורת בכיר שדרש בשידור חי להחזיר את כל החרדים לגטאות. המשיך באשת תקשורת בכירה שהאשימה את כלל הציבור החרדי בזריקת אבנים על שוטרים בבר אילן, וכן טענה שללא החרדים ובתי אבות אין כלל קורונה.

שלשום בכתבה על התפרצות הקורונה בתיכון חילוני, כשברקע כמובן תמונת ילדים חרדים שלא קשורים לכתבה. ועוד מקרים רבים נוספים אשר חלקם התפרסמו יותר וחלקם פחות, אך המכנה המשותף לכולם הינו שנאה, הסתה, והכללה כנגד הציבור החרדי מעל גבי התקשרות. וכידוע השנאה לא נשארת רק בתקשורת אלא לצערנו מחלחלת לעם ונוצר ממש שנאה ואיבה, וראינו את תוצאות ההסתה ביריקה על נערה חרדית ברמת גן ועוד מקרים שונים.

אני קורא לך להעמיד ולסמן כיעד אישי את המאבק בהסתה כלפי הציבור החרדי בתקשורת, עם מדיניות של אפס סובלנות להסתה והכללה כלפי כל ציבור בישראל, ובפרט כנגד הציבור החרדי. חופש הביטוי כן. חופש השיסוי ממש לא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]