פרסום ראשון | היישוב סוסיא דורש מגנץ להרוס מבנים ערביים בלתי חוקיים המוקמים בחלקות חקלאיות - 0404
פרסום ראשון | היישוב סוסיא דורש מגנץ להרוס מבנים ערביים בלתי חוקיים המוקמים בחלקות חקלאיות

פרסום ראשון | היישוב סוסיא דורש מגנץ להרוס מבנים ערביים בלתי חוקיים המוקמים בחלקות חקלאיות

על רקע השתוללות הבניה הערבית הבלתי חוקית ביהודה ושומרון ובפרט על אדמות חקלאיות הצמודות ליישוב סוסיא שבדרום הר חברון, שלחו אתמול חברי מזכירות היישוב מכתב לשר הביטחון, בני גנץ, בדרישה להרוס את המבנים הבלתי חוקיים.

במכתב שלשלח גם לאלוף פיקוד מרכז, נדב פדן, לראש המנהל האזרחי, תא"ל רסאן עליאן ולראש יחידת הפיקוח מרקו בן שבת פורטו טענות התושבים:

"מזו תקופה ארוכה אנו פונים אליכם, לרבות באמצעות יו"ר המועצה, בדרישה להרוס את המבנים של חמולת נוואג'עה הנבנים כל העת על אדמות סקר בשלוחה הצמודה ליישוב. חמולת נוואג'עה מצידה דורשת להסדיר את הבניה המתמשכת בניגוד לדין כשכונה של יאטה!! והכול בחסות עתירה שנמרחת מזה שנים רבות
בביהמ"ש העליון יחידת הפיקוח ביצעה בעבר מספר הריסות במקום, אך הבניה לא פסקה והמאחז הפלסטיני רק מתרחב על ציר הזמן, והכול כמובן בניגוד לחוק, בחוסר הגיון מוחלט ותוך התעלמות מהסכנות הביטחוניות שנשקפות ליישוב סוסיא כתוצאה מכך"

תמונה שצולמה אתמול (ראשון) ומתעדת מבנה אבן חדש שהוקם במקום בימים האחרונים וטרם אוכלס

התושבים סיפרו כי הבניה הערבית הבלתי חוקית מקיפה את היישוב:  "בתקופה האחרונה אנו עדים לתקדים מסוכן של בניית מבנים בתוך האדמות החקלאיות של חמולת מור הפלסטינית הצמודות ליישוב סוסיא, מצידה השני".  


צילום של הבניה הבלתי חוקית של חמולת מור ביחס למיקום הישוב סוסיא.

"להבדיל מעניין נוואג'עה", הסבירו התושבים, "שם נטענות טענות שקריות ומסולפות, על קיומה של בניה ישנה במקום, הרי שבכל הקשור
לבניה של חמולת, מור מדובר על בניה חדשה לחלוטין בתוך ואדיות חקלאיות. הבניה החלה כבר לפני זמן מה באמצעות סככה, אך בשבועות האחרונים הורחבה הסככה והפכה למבנה לכל דבר".

בעקבות דיווח אחר של תושבי סוסיא על בניה בלתי חוקית במערה בתוך השטח החקלאי של חמולת מור, פעל מת"ק חברון והחרים במקום מספר פריטי ציוד, אך על פי טענת מזכירות היישוב, לא הרס את הבניה והיא נמשכת במקום ביתר שאת, כולל קירות, מדרגות ועוד.

"מחדלה של רשות הפיקוח מלאכוף את החוק כנגד הבניה עלול להמיט אסון על היישוב סוסיא. המציאות מלמדת כי השלמה עם תחילתה של בניה תביא להתרחבות הבניה באופן שיכלא את היישוב סוסיא, היישוב היהודי הגדול באזור, בין שני מקבצי בניה פלסטינים", כתבו ממזכירות היישוב לשר הביטחון גנץ.

"מדובר בבניה פלסטינית אסטרטגית תקדימית ובלתי חוקית אשר פוגעת בצורה חמורה גם בביטחונם האישי של תושבי היישוב סוסיא וכמובן גם באינטרסים מדיניים של מדינת ישראל. לאור ההשלכות הביטחוניות החמורות שיש לבניה האמורה, הנכם מתבקשים בזאת לנקוט בצעדי אכיפה והריסה מידיים כנגד עבודות הבניה המפורטות", הוסיפו.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]