אמו של בן יוסף הי"ד: "הנכדים שהתייתמו שואלים איפה המחבלים. אני רוצה צדק" | צפו - 0404
צילום: חוננו

אמו של בן יוסף הי"ד: "הנכדים שהתייתמו שואלים איפה המחבלים. אני רוצה צדק" | צפו

התביעה הצבאית הגישה היום (ראשון) כתב אישום כנגד צאלח חאמד, שוטר ערבי אשר נטל חלק בירי לעבר רכבו של בן יוסף לבנת הי"ד, לפני מעל 9 שנים בקבר יוסף.

רבקה לבנת, אמו של בן יוסף, דרשה לאחר הגשת כתב האישום כי הדין ימוצה עם המחבלים אשר רצחו את בנה: "יש לי ארבעה נכדים שהתייתמו לפני 9 שנים. הגדול היה בן ארבע הקטנה בת חצי שנה, הם שואלים אותי, איפה המחבלים? מה עושים איתם? אין לי מה לענות להם, אני רוצה שתיהיה לי תשובה, שיהיה צדק. שהילד יבין שעושים צדק ויש דין עם מי שרצח את האבא שלו".

כתב האישום, שהוגש היום לבית המשפט הצבאי שומרון, מייחס לצלאח גרימת מוות בכוונה בצוותא חדא עם אחרים, ניסיון לגרימת מוות בצוותא חדא יחד עם אחרים ושיבוש הליכי משפט בצוותא חדא עם אחרים. צלאח נעצר לפני כשלושה שבועות לאחר שעד לאחרונה היה במעצר הגנתי ברשות, דבר אשר מנע את מעצרו.

בשלב זה יש עוד מספר שוטרים ערבים אשר היו שותפים באירוע, אך הם חוסים בהגנה ברשות, דבר אשר מונע את מעצרם. בדיון היום ביקשה התביעה הצבאית להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים, בשלב זה ביהמ"ש האריך את מעצרו במספר שבועות, וזאת לצורך לימוד החומר ע"י סנגוריו.

שוטר ערבי נוסף, אשר היה חבר בחוליית המחבלים, הורשע בירי לעבר אדם ובשיבוש הליכי חקירה ומשפט, אך זוכה מעבירת רצח. על הזיכוי הגישה התביעה הצבאית ערעור בו דרשה כי המחבל יורשע ברצח. דיון בערעור התקיים כבר לפני כשנתיים, אך השופטים טרם נתנו החלטה בעניין.

עו"ד חיים בלייכר ארגון חוננו אשר מלווה המשפחה ואשר נכח היום בדיון מסר: "היום הוגש כתב אישום חשוב בגין רצח של בן יוסף לבנת ע"י חוליה של שוטרים ערבים שהגיעו לקבר יוסף, ראו שם מתפללים והחלו לרסס את הרכבים שלהם ללא סיבה רק בגלל שהם יהודים.

אנו מחזקים את ידי התביעה הצבאית, בלעשות דין צדק, וסוף סוף להביא את המרצחים לכלא לכל חייהם, אנו מקווים שגם המחבל הנוסף שנשפט, ועכשיו אנו נמצאים בהליכים הערעור שלו, יעשה צדק והוא יכנס לכלא לכל חייו. ככה גם שאר חברי החוליה אשר נמצאים במעצר הגנתי ברשות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]