אדלשטיין: "העלייה המתמדת בתחלואה, החלה לפני האירוע הנקודתי בביה"ס בירושלים" - 0404
אדלשטיין: משרד הבריאות

אדלשטיין: "העלייה המתמדת בתחלואה, החלה לפני האירוע הנקודתי בביה"ס בירושלים"

עקב החשש הגובר מגל שני, שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, קיים הערב (ראשון) תדרוך בנושא מדיניות בדיקות הקורונה; בהשתתפות מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב, פרופ' סיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור, והמשנה למנכ"ל המשרד פרופ' איתמר גרוטו.

השר אדלשטיין אמר במהלך התדרוך: "יש לנו אירוע נקודתי בבית ספר מסוים בירושלים עם מספרים גדולים וחריגים ואני כבר שומע את הקולות שאומרים שזו פאניקה. צריך להבין, העלייה המתמדת במספרי החולים והתחלואה, החלה לפני האירוע הנקודתי בבית הספר בירושלים. גם אם מנקים את נתוני בית הספר, אנחנו עדיין רואים את מגמת העלייה

במהלך היום שמעתי טענות על כך שלא כל כל מי שביקש להיבדק אכן נבדק. אנחנו מטפלים גם בנושא זה ומחדירים לשטח את המדיניות שאנחנו מובילים כאן. נמשיך להיות בקשר עם קופות החולים כדי לוודא שמה שאנחנו מציגים כאן אכן יתממש בשטח. אני מבהיר – לא משנים את כללי הבידוד כתוצאה מבדיקות: תקופה של ארבעה עשר ימים ממועד החשיפה. בדיקה שלילית או שתי בדיקות שליליות ויותר לא משחררת מבידוד!
אני מבקש מהציבור – לכו להיבדק!

דיברנו ואנחנו מדברים עם קופות החולים העומדות, יחד עם מד"א, בחזית – ואני בטוח שהכל יבוא על מקומו בשלום. לסיום אני מבקש להודות לאנשי המעבדות, לרופאות ולרופאים, לאחיות ולאחים שעושים עבודת קודש למען כל אזרחי ישראל".

הצורך בתדרוך עלה נוכח ההתפרצויות החדשות במערכת החינוך, בגינן קופות החולים דיווחו על עלייה חדה מאוד בביקוש לבדיקות קורונה. מנתוני משרד הבריאות עולה כי מספר נשאי הקורונה בגימנסיה העברית בירושלים טיפס עד כה ל-134, בהם 116 תלמידים ו-18 מורים. לאור התפרצות הקורונה בתיכון, למעלה מ-1,000 תלמידי בית הספר, הצוות החינוכי ויתר העובדים הוכנסו לבידוד עד ה-9 ביוני.

על פי הגדרת שר הבריאות, יולי אדלשטיין, כל מי שיעמוד באחד התנאים הבאים ייבדק: "1. אחד החידושים המשמעותיים ביותר הוא: בני בית של חולה מאומת, גם אם אין להם תסמינים, ייבדקו ביום אימות בן הבית ובדיקה נוספת לאחר 5 ימים.
אני מבקש להתעכב חצי דקה על החידוש הזה. עד עכשיו ביצענו בדיקות כאלו באופן נקודתי בירושלים סביב בתי הספר. מעכשיו נרחיב את הבדיקות גם ללא תסמינים לכל הארץ ולא רק לבתי ספר. זוהי בשורה חשובה!
2. אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בבתי הספר (באותה הכיתה, בהסעה משותפת ובמקרים מסוימים אף כלל בית הספר).
3. אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת במסגרות דיור מוסדי (דיור מוגן, מחלקות סיעודיות, מסגרות רווחה המהוות בית לחיים וכיו"ב).
4. לפי שיקול דעת של הרופא המטפל (הסעיף הזה כשלעצמו פותח בצורה דרמטית את ביצוע הבדיקות).
5. כל האוכלוסיות המיוחדות בהתאם להנחיות של משרד הבריאות במקרים מיוחדים.
6. כל אדם עם תסמינים שהיה במגע קרוב עם חולה מאומת. תסמינים הם: חום, שיעול, אובדן חוש טעם.הגדרת מגע קרוב: פחות מ-2 מטר מרחק ובמשך זמן של 15 דקות לפחות.
7. כל אדם עם תסמינים של המחלה שהגיע לבית חולים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]