אקוניס: "לא אישרתי את מינויה של פרופ׳ אמיתי בגלל שידול לסרבנות" - 0404
אקוניס: דוברות הכנסת

אקוניס: "לא אישרתי את מינויה של פרופ׳ אמיתי בגלל שידול לסרבנות"

שר המדע והטכנולוגיה לשעבר אופיר אקוניס, הגיב היום (ראשון) להחלטה שקיבל בעת כהונתו, שלא לאשר את מינויה של פרופסור יעל אמיתי ואמר: ״לא אישרתי את מינויה לא בגלל דעותיה – אלא בגלל מעשיה. שידול לסרבנות הוא עבירה פלילית ושידול לסרבנות בזמן לחימה – הוא עבירה חמורה ביותר בספר החוקים של מדינת ישראל״.

השר אקוניס התייחס לאמירתו של השר הנכנס, יזהר שי, בעניין מינויה של פרופ׳ אמיתי לקרן ישראל-גרמניה למדע: ״למרות כל ניסיונותיי בשנתיים האחרונות לחלץ אמירה שלה נגד סרבנות, או חזרה בה מהחתימה על עצומה פוליטית של אנשי אקדמיה בעד הסרבנות, הגברת אמיתי מתעקשת לעמוד על המעשה הפסול שלה, שנעשה תוך כדי אינתיפדת אל אקצא שקטלה מאות רבות של אזרחי ישראל, רק בשל היותם יהודים.

אני גאה על שעמדתי על עקרונותיי וערכיי ועל שייצגתי את עצמי בבית המשפט העליון, לאחר שהיועמ״ש ופרקליטות המדינה סירבו לעשות זאת.

אני עדיין מקווה ומאמין שהשר שי ימצא את הדרך לבחור אשת אקדמיה אחרת שתייצג בגאווה וברצון את מדינת ישראל בקרן המחקר ישראל-גרמניה ולא תאמר עוד ש״איננה מייצגת את המדינה״, כפי שחזרה ואמרה אמיתי פעמים אחדות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]