רה"מ נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "הקורונה לא מאחורינו" - 0404
רה חיים צח/לע״מ

רה"מ נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "הקורונה לא מאחורינו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לחשש מגל שני של קורונה. לדברי רה"מ: ״בימים האחרונים חלה עלייה בתחלואה ולצידה התרופפות במשמעת. אני לא יודע אם להגיד 'לצידה' או 'בגללה', הנתונים עדיין לא ברורים. אתמול קיבלנו כ-28 מקרים חדשים עם בדיקות יחסית נמוכות, זאת אומרת שזה מספר יותר גדול. אנחנו מעוניינים כמובן להגדיל את מספר הבדיקות, יש לנו את היכולת. אנחנו צריכים לרתום את הציבור וגם ליזום את הדברים הללו. אבל אין ספק שיש עלייה באופן יחסי למה שהיינו רגילים בשבועות האחרונים, כלומר – הקורונה לא מאחורינו. 

כדי שנוכל לקבוע אם יש שינוי מגמה אמיתי, אנחנו נבחן בימים הקרובים את המשך הצעדים – ואם צריך אנחנו נשנה את המדיניות בהתאם. אנחנו מבקשים מכם, אזרחי ישראל, אנחנו מבקשים משרי הממשלה וגם מחברי הכנסת, לשמש דוגמה ולהקפיד על הכללים: חבישת מסכות, שמירת מרחק וכמובן הקפדה על ההיגיינה.

במהלך החג קיימנו התייעצויות בהן דנו בשלושת הצעדים הבאים: קודם כל, קביעת תיקון של 'התו הסגול' לעסקים, הוא צריך להיות מותאם למצב האמיתי ולמציאות בשטח במרחב הציבורי. אחר כך, אכיפה קפדנית, כולל מערך פקחים שעדיין לא הופעל והוא חייב להיות מופעל, ותגבור מערך הבדיקות כפי שציינתי, גם באופן יזום. 

אני מאמין שבשיתוף פעולה של כלל הציבור נשמור על המשק פתוח, נביא לפריחה מחודשת של הכלכלה ולהשבת מקומות עבודה. 

בישיבת הקבינט בשבוע שעבר הנחיתי בין השאר לעדכן את תוכנית הסיוע הכלכלית, כך שגם מעסיקים שלא הוציאו את העובדים לחל"ת במהלך המשבר יזכו לקבל פיצוי משמעותי. כמה שרים העלו את הנושא ואני חושב שזה דבר שצריך לבחון אותו. היום שר האוצר יציג את התוכנית המלאה לעידוד התעסוקה במשק, אבל ביקשתי במיוחד, לאור שיחתי עם רה"מ החליפי ושר הביטחון ועם שר האוצר – שיוחלו לאחר ההעברה בכנסת, שיחות התייעצות עם השרים ואולי גם עם הציבור, כדי לקבוע את אופן החלוקה של הסכום שהוקצב למטרה זו. אני מקווה שנוכל גם להגדיל אותו. 

 

שר הביטחון ושר הבריאות לא יכולים היו להגיע אתמול להצהרה שנתנו לעיתונות עם צאת השבת, ואני מבקש מהם בסוף דבריי להוסיף כמה דברים בנושא. אני הנחיתי את שר האוצר, את השר לשיתוף פעולה אזורי ואת מנכ"ל משרדי להיפגש עוד השבוע עם ראשי העדה הדרוזית והצ'רקסית – ולגבש תוכנית חומש למען אחינו מעדות אלה. 

צריך לזכור שאנחנו אישרנו בתחילת השנה למעלה מ-200 מיליון ש״ח כדי להמשיך את התוכניות גם בממשלת המעבר. אם אינני טועה, כ-130 מיליון מתוך 200 המיליון האלה כבר הוקצבו, וכעת עם הקמת הממשלה החדשה נביא לאישור בהקדם תוכנית חומש נוספת. זו לא רק חובה, זו גם זכות גדולה עבורנו, ואני מקווה שתשלימו בהקדם את הדיונים עם נציגי העדות ונוכל להביא להם הישגים נוספים״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]