גפני חזר לתפקיד יו"ר וועדת הכספים: לא נסכים שהממשלה תעשה דברים ללא פיקוח - 0404
גפני חזר לתפקיד יו

גפני חזר לתפקיד יו"ר וועדת הכספים: לא נסכים שהממשלה תעשה דברים ללא פיקוח

ח"כ משה גפני חזר היום (ראשון) לראשות וועדת הכספים, לאחר שנבחר פה אחד.  גפני: "אני מודה לכולם על האמון שנתנו בי. אני בקואליציה, אבל אמשיך להשתדל שפה בוועדה לא תהייה אופוזיציה או קואליציה, נמשיך לנהוג בנוהל הזה למען כולם".

עוד הוסיף יו"ר הוועדה גפני: "אני יודע שהחיים שלנו בתקופה הקרובה יהיו קשים, בחלק גדול נתבקש לקצץ, אך לא נסכים לעשות זאת ללא פיקוח ובקרה של הוועדה".

ח"כ גפני התייחס גם להחלטה להעביר כספי פיצויים לעסקים על מנת לעודד החזרה לעבודה והעסקה של עובדים: "אני תומך בעניין הזה באופן עקרוני אבל משרד האוצר חייבים לדעת שמאותו רגע שאני נבחרתי הוועדה תצטרך לדעת הכל: היא תצטרך לדעת לאן הולך הכסף, את הרשימה לפי איזה קריטריון, והיא תצטרך לדעת למה לא מעבירים למעסיקים עצמם, יש כאלה שלא פיטרו עובדים.

אני כבר רואה את הקושי, בכל אופן יש שר אוצר חדש ואני נותן לו כל את הקרדיט, נצטרך לעזור לו בעניין הזה".

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין: "מי אמר שאין יציבות במערכת הפוליטית, צריך לומר עברנו לא מעט כדי לחזור ולראות את ח"כ גפני, יושב במקומו הטבעי. ברכות. אני חושב שמעבר להרבה מאוד דברים יש חשיבות עצומה לכך שאתה עומד בראש הוועדה בתקופה הכ"כ מורכבת המצופה לנו. חברי ועדת הכספים מה שמונח על כתפיכם בתקופה הקרובה הוא חריג. אנחנו הולכים לתקופה מאוד מורכבת, עם תקציב מדינה והרבה צעדים אחרים, רובם מאוד לא פשוטים. אני שמח שהוועדה תונהג ע"י אחד האנשים הכי מנוסים בבניין הזה, שרוחשים להם הכי הרבה כבוד ומכבדים את דעתם. האופן שבו ניהלת תמיד היה בראייה רחבה, מתוך הבנה עמוקה של החומר והצרכים והתמונה הכוללת. בימים המורכבים האלה הדבר דרוש לנו אפילו יותר מימים רגילים. אני רוצה לברך אותך, המשימה שלפניך לא קלה, ואני יודע שתוביל את הוועדה בדרך הכי טובה שניתן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]