עשרות אנשי צוות הגימנסיה העברית ירושלים נבדקים הבוקר במתחם ״היבדק וסע״ בהדסה עין כרם - 0404
צילום: דוברות הדסה

עשרות אנשי צוות הגימנסיה העברית ירושלים נבדקים הבוקר במתחם ״היבדק וסע״ בהדסה עין כרם

לאור ההתפרצות בגימנסיה נפתח הבוקר האתר בהדסה בו ניתן לדגום בנסיעה מאות נבדקים. בתאום עם העירייה, מחלקת החינוך והנהלת בית הספר, זומנו הבוקר – יום ראשון, להדסה עין כרם, צוות מורי הגימנסיה העברית לבדיקות מטוש מהירות לגילוי וירוס הקורונה.
העמדה הוקמה מחוץ לבניין בית החולים עצמו על מנת למנוע כניסתו של הציבור או אנשים החשודים כחולים אל תוך המוסד ואת הדגימות ישנע הצוות הממוגן לבדיקה במעבדות בהדסה.

מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין: "הרעיון בבסיס הסיקור הוא לגלות את התחלות שרשרת ההדבקה ולקטוע אותן ע״י בידוד הבודדים החיוביים לקורונה עוד בטרם הן מתפשטות למוקד גדול.

שיתוף הפעולה הזה צריך לשמש כפיילוט לבחון את ההיתכנות לתוכנית ארצית כפי שהכינה הדסה להתמודדות עם המשך חיים מלאים בנוכחות הוירוס שעדיין איתנו.
״בתחנת ״הבדק וסע״ החדשה שלנו יוכלו להבדק אזרחי מדינת ישראל, לרבות מי שמתכננים לטוס לחו״ל וזקוקים לאסמכתא רשמית ואחראית של בית חולים להיותם נקיים מקורונה".

לדברי מנכ"ל הדסה: "הם יקבלו מאיתנו אישור כי הם נבדקו במעבדה בעלת סטנדרטים מחמירים ונעניק להם ״דרכון רפואי הדסה״, איתו יוכלו לצאת מהארץ בהתאם לנהלים שיקבעו מדינת ישראל ומדינות היעד.
*בנוסף יבדקו בהמשך עוד צוותים חינוכיים באופן מדגמי.
כפי שנאמר לא אחת, אני עדיין סבור כי על מדינת ישראל להמשיך בבדיקות נרחבות ככל האפשר בקרב אוכלוסיות לאיתור חולים, הרחקתם מן ההמון ובידודם.

אנשי הצוות החדשים בבתי החולים בכל הארץ שהתגלו כחולי קורונה ושליחת צוותים נרחבים לבידוד – רק מוכיחה זאת. עלינו להוסיף ולבדוק את הצוותים הרפואיים והסיעודיים כולם באופן תדיר כפי שנעשה בהדסה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]