שר החינוך גלנט: "מערכת החינוך ממשיכה לנוע" - 0404
שר החינוך גלנט: פז בר

שר החינוך גלנט: "מערכת החינוך ממשיכה לנוע"

שר החינוך יואב גלנט דיבר הערב במסיבת עיתונאים על המקרים האחרונים של התפשטות הקורונה במערכת החינוך.
לדברי השר גלנט:״מערכת החינוך היא המערכת הגדולה ביותר, מעל 2.2 מיליון תלמידים ומעל 200 אלף מורים. נמצא בה הנכס החשוב ביותר לכל אחת ואחד מאיתנו, הילדים והילדות שלנו, הנכדים והנכדות, שהם העתיד של מדינת ישראל. 

בשבוע האחרון איתרנו 137 מקרי תחלואה חדשים במערכת החינוך, מתוכם 103 חולים בבית הספר הגימנסיה בירושלים. בהתאם להערכת המצב ולהחלטת רה״מ, נעשה פעולות סלקטיביות היכן שצריך- סגירה ובידוד היכן שצריך. אבל מערכת החינוך ממשיכה לנוע.
מאחר והחלטה זו היא כבדת משקל ואנו רוצים מצד אחד לשמור על בריאותם של התלמידים ומצד שני, להקנות להם חינוך וידע, אנחנו נוקטים בשורה של צעדים נוספים".

שר החינוך גלנט סיפר על שלושה צעדים עיקריים שינקטו בבתי הספר ובמערכות החינוך החל ממחר: "הנחתי הערב את מנכ״ל משרד החינוך, וראשי האגפים במשרד שיעבירו מסר למנהלים ולמורים שהחל ממחר, יבוצע באופן קבוע תדרוך באחד השיעורים על מנת להעצים את הנהלים והכללים. בעזרת השיעורים הללו, אנחנו נסייע גם למשפחות להבין את הכללים ע״י הילדים שילמדו על הכללים ויעבירו גם את המסר להורים.

כל בית ספר ימנה ממונה קורונה שידאג לפיקוח הולם, דיווח מתאים, ניקיון לפי הנהלים ושיהיה בקשר עם הגורמים המרכזיים במשרד החינוך ובמשרד הבריאות.

נכין צוות משימה בכל אחד מהמחוזות יחד עם משרד הבריאות וגורמים נוספים שיתן מענה מהיר וממוקד בשטח כאשר יתגלה מקרה של קורונה. ההנחיות לצוותי המשימה יהיו בהירות ומהירות ואני מקווה שעל ידי כך נצליח לעצור ולבלום את הדברים באיבם.

לדברי השר "כל הנושאים הנ״ל מסוכמים עם חיים ביבס, יו״ר המרכז לשלטון מקומי ועם שי חג׳אג׳, יו״ר מרכז המועצות האזוריות שיסייעו לנו לשמור על ההנחיות הללו".

שר החינוך הדגיש: "הקפידו בבקשה על שלושת הכללים הבסיסיים, הקפדה על הגיינה, שמירת מרחק וחבישת המסכה שהיא מקשה אבל חיונית על שמירה על הבריאות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]