משרד האוצר: המכס על דגים קפואים יופחת - 0404
משרד האוצר: המכס על דגים קפואים יופחת דוברות הכנסת

משרד האוצר: המכס על דגים קפואים יופחת

שר האוצר, ישראל כ"ץ, חתם היום (רביעי), על צו המפחית את המכסים על הדגים הקפואים. הצעד נועד לקידום התחרות ולהקלה על יוקר המחיה לאזרחי מדינת ישראל. הפחתת המס תביא להוזלה של עשרות מיליוני שקלים למשקי הבית במחירי הדגים כבר בשנת 2020.

מחירי הדגים בישראל כיום גבוהים בכ-25% בהשוואה לנהוג במדינות ה-OECD ועל כן הוחלט על מהלך להוזלתם. כך, צפוי המכס על פילה אמנון קפוא לרדת מ-7.5 ₪ לקילוגרם ל-1.8 ₪ בשתי פעימות עד שנת 2022. כמו כן, עד לשנת 2021, ירדו בהדרגה המכסים על פילה קרפיון ובורי מ-5.5 ₪ לק"ג ל-1 ₪ לק"ג. לצד פתיחת המכסים, סיכמו משרדי האוצר והחקלאות על תמיכה נוספת במגדלי הדגים בכ-50 מלש"ח סה"כ שיפרסו בין השנים 2022 ל-2026.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: ״בהמשך למדיניות התחרות אותה אני מוביל, הכוללת את החלטתי שלא לבטל את הפחתת המכס על יבוא החמאה מחו״ל, אני שמח לבשר שחתמתי היום על צו המפחית את המכס על יבוא דגים. מהלך זה יוביל באופן מיידי להוזלה משמעותית במחירי הדגים למשקי הבית. אמשיך לפעול להורדת יוקר המחיה למען אזרחי המדינה ולהוביל כלכלה תחרותית המאפשרת צמיחה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]