שלושה תינוקות נקראו על שם עמית בן יגאל ז"ל. האב: "אין מרגש מזה" - 0404
שלושה תינוקות נקראו על שם עמית בן יגאל ז דו"צ

שלושה תינוקות נקראו על שם עמית בן יגאל ז"ל. האב: "אין מרגש מזה"

סיפור נפילתו של לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל לפני כשבועיים, נגע ברבים. כעת מספר אביו ברוך בן יגאל, כי שלושה זוגות הורים החליטו לקרוא לבניהם על שמו של בנו, ומצהיר: "אין מרגש מזה".

לפני כשבועיים התבשרנו על נפילתו של החייל עמית בן יגאל, לוחם בסיירת גולני שנהרג לאחר שפלסטיני השליך אבן בפניו במהלך פעילות מבצעית בכפר יעבד הסמוך לג'נין. בן יגאל לא שרד את הפציעה ונהרג. אביו ברוך בן יגאל, שזהו בנו היחידי, שיתף את עם ישראל בכאבו הגדול והעלה לעמוד הפייסבוק שלו סרטונים של בנו עמית, פוסטים שכתב וחשף את אישיותו המיוחדת לעיני רבים, שהשתתפו בצער המשפחה.

למרות האהבה והחום הרב שקיבלו הוריו של עמית ז"ל, הם לא תיארו לעצמם שאנשים שכלל לא הכירו את בנם, יעניקו לבניהם שלנודו את השם של עמית, על שם בנם שנפל. האב, ברוך בן יגאל סיפר: "פנו אלי אנשים, שלחו לי הודעות ותמונות מבריתות שבהם ההורים קראו לתינוקות שלהם עמית, על שם הבן שלי" סיפר בתהרגשות, והוסיף בכנות: "התחושות מעורבות, מצד אחד זכות גדולה שיש המשך מצד שני כאב עצום של אובדן בן יחיד שלי. אני מעריך את ההורים שקראו את על השם של הבן הגיבור שלי ומודה להם מקרב לב".

שיר אברמוביץ

עמית נכנס לנו עמוק ללב:

עד כה הגיעו אל האב שלוש הודעות על תינוקות שקיבלו את השם 'עמית' בעקבות נפילת בנו. אחד מהם הוא – "עמית נפתלי" בנם הרביעי של יאיר וטליה רוט מפתח תקווה, שערכו את הברית באופן מצומצם בחצר השכנים, וזאת בשל ההגבלות, עקב החשש מהתפשטות מנגיף הקורונה. האורחים הופתעו עם בחירת השם ואף עין לא נשארה יבשה.

ההורים הנרגשים קיבלו תגובות משמחות ונרגשות עקב הבחירה, ודקות בודדות לאחר הברית שלחו להוריו של בן יגאל הודעה לעמוד הפייסבוק שלהם וכתבו: "אמנם אנחנו לא מכירים אבל בנך עמית הי"ד נכנס לנו עמוק לתוך הלב. 'עמית נפתלי' נולד מספר ימים לאחר שעמית שלכם שנפל בשעה שהגן על ארצינו. לא יכולנו שלא להתרגש מהסיפורים עליו, הרצון העז והכח לסייע, להתנדב ולעזור על אף הקשיים שבדרך. התרגשנו לקרוא את הפוסטים שכתב ביום הזיכרון ואת זכרונותיו במסע פולין. הסבים והסבתות שלנו ניצולי שואה. עמית היה גיבור ישראל שהיווה השראה לכולנו".

איציק מימון

רצינו שעמית לא יהיה עוד בן יחיד:

שבוע קודם לכן, גם כן בפתח תקווה, נולד 'עמית' נוסף, בן שלישי לדוד ורותם טרבלסי מהישוב אלפי מנשה. האב דוד סיפר: "אשתי התלבטה איך לקרוא לילד וחשבה על השמות לביא או נוה, אבל אחרי נפילתו של עמית בן יגאל, ששמענו את הסיפור שלו שהוא בן יחיד, אשתי אמרה לי שהיא חושבת על השם עמית- בכדי שעמית בן יגאל ז"ל לא יהיה עוד בן יחיד. חשבנו שאם נקרא כך לבנינו אז דרכנו יהיה לו המשך בעולם. בגע שהגיעה המחשבה הזו, שנינו היינו בעד ולא הייתה אחרי זה הרבה התלבטות, היה לנו ברור שמצאנו את השם הכי מתאים".

עם סיום ברית המילה, הסב יצחק טרבלסי העלה סרטון המתעד את רגעי הברית המרגשים ואת רגע הכרזת השם וזכה לאלפי שיתופים ותגובות ומרגשות: "העליתי את הוידאו מהברית של הנכד שלי בתמימות, וזה פשוט רץ מאחד לשני יש לסרטון הזה מעל 1,200 שיתופים ואלפי תגובות נרגשות. אני מניח שכמונו, עם ישראל התרגש שיש ההמשכיות לעמית ז"ל, שכולנו כאבו את נפילתו. הסרטון הגיע גם לאמו של עמית ז"ל נאוה רביבו, וגם לאב- שהתרגשו ושמחו על בחירת השם".

רגעים אחרי הכרזת השם ניגשו האורחים אל הזוג טרבלסי ושאלו אם יש קשר בין בחירת השם לנפילתו של עמית בן יגאל ז"ל. דוד סיפר: "אנשים מאד התרגשו שבחרנו את השם עמית והופתעו שבחרנו בשמו למרות שלא שהכרנו את עמית ז"ל, אבל הסברנו להם שלמרות זאת אנחנו מרגישים מחויבות כלפיו, הוא נלחם בשבילנו ואנו רצינו גם לעשות משהו למענו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]